Prechod do jednej z najtvrdších disciplín či vlastná organizácia? Pirát prehovoril o plánoch po kariére

Zdroj: OKTAGON MMA

Aktuálna dvojka strednej váhy OKTAGON MMA Samuel „Pirát“ Krištofič (16-6) má za sebou dve nepríjemné prehry, čo však pre bojovníka jeho typu neznamená žiadne poľavenie. Najnovšie vyzýval k súboju Oleho Magnora (6-7), ktorý okamžite súhlasil a je možné, že ich duel uvidíme v Bratislave. Čo však plánuje obľúbený Slovák po kariére?

Bývalý šampión strednej váhy OKTAGON MMA ešte na koniec kariéry nemyslí, keďže stále v sebe cíti oheň a na každý tréning či zápas sa veľmi teší. V rebríčku svojej divízie sa stále nachádza veľmi vysoko a po avizovanom odchode Roberta Bryczeka (17-5) do UFC by sa čoskoro mohol prebojovať k ďalšej titulovej šanci.

Pre portál kaocko.cz sa „Pirát“ vyjadril na viaceré potenciálne činnosti, ktoré by po MMA kariére mohol vykonávať. Do úvahy prichádza aj prechod do disciplíny, ktorá sa považuje za jednu z najnebezpečnejších. „Dosť sledujem Bare Knuckle. Ak by prišla dobrá ponuka, tak by som si to veľmi rád vyskúšal,“ prezradil. Skúsenosť s bojom bez rukavíc už má, keďže v minulosti absolvoval duel pod pravidlami barmského boxu proti Petrovi Karešovi. Keďže knokaut nepadol, skončil remízou.

Okrem toho prišiel rad aj na otázku, či bratislavský rodák neplánuje založiť vlastnú organizáciu. Týmto smerom sa nedávno ubral Gábor Boráros so spoločníkom v Maďarsku či YouTuber Vladimír Kadlec s viacerými partnermi v Česku. „Ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy. Nemyslím si však, že by to bola pre mňa ideálna cesta. Názory človeka sa však často menia. Týmto smerom som ale zatiaľ vôbec nepremýšľal,“ prezradil 34-ročný reprezentant trnavského SFG, ktorý je stále v ideálnom veku pre bojovníka MMA a rozhodne nepovedal všetko.

Zdroj: kaocko.cz MaxMMA.sk