Požehnanie v maske! Temná minulosť veterána UFC: Smrti hľadel priamo do očí

Zdroj: Instagram/@timdirtybird

Takmer prišiel o život a prešiel si hotovým peklom. Tim Means (32-15-1) je dnes uznávaným veteránom UFC, za sebou však má minulosť hodnú natočenia filmu. Ako mladík pri streľbe takmer vykrvácal, stal sa závislým na drogách a vo väzení strávil viac ako tri roky.

Američan je súčasťou UFC už viac ako jednu dekádu. Na pôde elitnej ligy sveta sa po prvý raz predstavil ešte v roku 2012. Na víkendovom turnaji v Las Vegas absolvuje proti portugalskému bojovníkovi Andremu Fialhovi (16-7) už svoj 27. zápas pod hlavičkou najprestížnejšej organizácie. Tim Means si prešiel niekoľkými náročnými obdobiami a naprieč svetom bojových športov patrí jeho životný príbeh k vôbec najpútavejším.

S MMA začal rodák z Nového Mexika ako problémové dieťa netradične už vo veku dvanásť rokov. Keď bol tínedžer, v jeden večer sa s priateľmi vydal zabávať do podniku, kde sa opili. Už vtedy bol profesionálnym bojovníkom a skupinka návštevníkov ho spoznala. „Podali sme si ruky, k bitke nedošlo. Jeden z mužov však zavolal bratrancovi. Asi o hodinu sme vyšli von a proste do nás začal strieľať. Nepoložil žiadne otázky, proste pálil,“ vrátil sa 39-ročný veterán k hororovým chvíľam.

„Zasiahol mi tepnu na ľavom stehne. Dodnes tam mám asi deväťcentimetrovú jazvu z operácie. Ranu mi museli rozrezať a stehennú tepnu podviazať,“ hovorí o momentoch, ktoré ho takmer stáli život. Od vykrvácania ho vtedy zachránil Brian Shaw, jeden z jeho kamarátov, ktorý mu nohu obviazal opaskom.

Na zmiernenie bolestí a liečbu mu lekári predpísali morfium, na ktoré si vytvoril silnú závislosť. Keď recepty došli, presedlal na kokaín a pervitín. „Nedával som na seba pozor. Nekúpal som sa, ani nejedol. Jediné, na čo som myslel, bolo húlenie. Chcel som si iba dať ďalšiu dávku. Hlbšie to už nešlo,“ spomína na obdobie svojej existencie spojené s drogami.

Návykovým látkam podľahol natoľko, že sa dostal do väzenia. Na súde mal jeho prípad v rukách rodinný priateľ. Ako sám priznáva, neustále mu klamal, čo ho dostávalo iba do väčších problémov. Nepomohlo mu ani napadnutie muža, ktorý sa vlámal do jeho domu. Za mrežami strávil takmer štyri roky.

Ako však s odstupom času priznáva, náročná etapa ho vyformovala stať sa človekom, akým je teraz. „Streľba a drogová závislosť boli požehnaním v maske. Poslali ma do nápravného zariadenia, kde som mohol chodiť do školy, mohol pracovať a naučil sa programovať. Väzenie mi v mnohých ohľadoch zachránilo život,“ hľadá pozitívnu stránku v temnej minulosti Tim Means.

Zdroj: MaxMMA.sk