Potenciálni konkurenti sú zadaní, ale… Matěja Kuzníka štve sebavedomý Angličan!

Zdroj: OKTAGON MMA

Koniec prebiehajúceho kalendárneho roka prinesie jubilejný turnaj OKTAGON 50. Hostiť ho bude obľúbená Ostrava označovaná ako najtvrdšie mesto Česka. Na podujatí organizovanom v rodnom meste nesmie chýbať ani Matěj Kuzník (18-8), ktorý bol pred pár dňami hosťom druhej epizódy relácie GnP z produkcie MAX MMA.

Do klietky sa naposledy postavil v máji, kedy po jednomyseľnom rozhodnutí na body podľahol na československej scéne stále neporazenému Mateuszovi Legierskimu (9-1). Od tej doby na návrat medzi pletivá čaká. „Nejaké možnosti k dispozícii boli, avšak zakaždým nastal nejaký problém a padlo to. Najradšej by som zápasil trikrát do roka, to je ideál. Mňa najviac štve váha. Hormonálne ma diéta a obdobie po dueli, kým sa dám dokopy, vždy rozbije,“ priznal Matěj Kuzník v rozhovore so zápasníkom Janom Malachom a moderátorským kolegom Robertom Kmeťom.

Na decembrovom turnaji vo svojom rodisku nebude autor jedenástich ukončení pred časovým limitom chýbať. Meno súpera ale zatiaľ nepozná. „Je to trošku problém, keďže všetci sú teraz zadaní. Každý z rebríčka už má naplánovaný nejaký zápas,“ vysvetľuje so smiechom reprezentant Reinders MMA. Do úvahy by teoreticky pripadal skúsený Jan Široký (13-15), ktorý je jednou z troch oficiálne oznámených ostravských tvári: „S tým by som však naozaj nechcel bojovať, pretože je môj veľmi dobrý kamarát. Poznáme sa dlho a absolvovali sme spolu veľa tréningov.“

Matějovi Kuzníkovi v žalúdku ale predsa len jeden bojovník leží. „Veľmi by som chcel zápas so Shem Rockom. Naozaj ma štval. Čaká ho však Pokorný. Mne teda pravdepodobne ostane niekto mimo rankingu. Ponuku zatiaľ nemám,“ predostiera aktuálny pohľad na situáciu.

Angličan obľubujúci kontroverzné vyjadrenia sa do akcie dostane na začiatku októbra v Manchestri. Na domácej pôde vyrieši spor so spomínaným Jaroslavom Pokorným. Práve český veterán je do budúcnosti ďalším potenciálnym adeptom: „Pred ôsmimi rokmi mi ukradol titul v organizácii GCF. Bola to pekná bitka, no celkom mi naložil. Rád by som si s ním dal odvetu.“

Zdroj: MaxMMA.sk