Postrelili ho, dobodali, no smrti sa vysmial do tváre. Nezlomný Brit si dláždi cestu na vrchol

Zdroj: IG/@danny_tb_christie

Svet MMA zápasníkov občas prináša aj takéto príbehy. Danny Christie bol v minulosti považovaný za postrach ulíc. Počas života sa dostal do nepredstaviteľných situácií, pri ktorých ho bodli či dokonca postrelili. Všetko ale dokázal zázrakom prežiť, čím sa smrti vysmial priam do očí. Teraz je už na najlepšej ceste svoje zaujímavé resumé rozšíriť o úspech v boxe bez rukavíc.

Christie holdoval bojovým športom už od útleho veku. V 11 rokoch začal s amatérskym boxom, v ktorom sa mu podarilo získať kopec okresných titulov. Počas aktívnej kariéry, medzi amatérmi, dokázal získať trinásť víťazstiev a na svoje konto si pripísal šesť prehier.

V rozhovore pre SunSport odtajnil, že v neskoršom veku síce mal vybudovanú reputáciu pouličného bitkára, no nie je na túto časť svojho života vôbec hrdý. Sám však priznal, že nič neľutuje, ale keby môže vrátiť čas, tak by pár vecí predsa len zmenil. Myslí tým svoje vtedajšie správanie, ktoré bolo značne problémové. Rovnako tak by už neopakoval situáciu, pri ktorej úplne zbytočne ublížil nevinným ľudom. Za jeden z prehreškov bol dokonca aj odsúdený a 12 týždňov strávil vo väzení.

Osud mu to však ešte oplatil najhorším možným spôsobom. Takmer ho pripravil o život. „Raz ma strelili do chrbta a trikrát ma bodli… Následne ma letecky previezli na transfúziu krvi. Mal som vtedy namále,“ zveril sa v interview. „Vďaka Bohu, že som stále tu. Vtedy ma to však nezmenilo, pretože som bol v zajatí aktívnej závislosti,“ dodal.

Video, ktoré mu zmenilo život

Nejaký čas pôsobil ako sparing partner Tommyho Furyho, no sám o kariére profesionálneho zápasníka nikdy veľmi neuvažoval. Jedného dňa sa však v telocvični v Manchesteri pobil s jedným zápasníkom a ich súboj obletel internet, nabral milióny videní. Vtedy však nevedel, ako veľmi sa mu ešte zmení život. Virálny videozáznam si všimla aj organizácia Bare Knuckle Fighting Championship. Zaujalo ich to a Christiemu poslali ponuku na zápas. Pre vtedy 37-ročného bojovníka nešlo o žiadne hodenie medzi žralokov. Drsné skúsenosti s bitkami bez rukavíc totiž zdobia jeho život už dlhší čas. Od podpísania zmluvy zaznamenal v BKFC štyri víťazstvá a jednu prehru. Dokonca si vyslúžil už aj prezývku – The Bastard. „Je vo mne bastard, ktorý sa objaví v deň zápasu, takže prezývka sedí,“ vyjadril sa Brit.

Box bez rukavíc považuje za šport, v ktorom vám jeden úder môže zmeniť celú kariéru. „Je to zďaleka najgangsternejšia forma bojového športu, vaše kĺby sú ako čepele, udriete s nimi takou rýchlosťou, že súperovi vytrhnú obočie. Jeden dobrý úder môže zmeniť priebeh boja,“ nechal sa počuť. „Ak vás zasiahne dobrý úder rukavicou, áno, pocítite ho, ale ak vás zasiahne holý kĺb, rozreže vás dokorán a spôsobí vám 20 stehov,“ zdôraznil tvrdosť športu, ktorý sa stal jeho doménou.

Cíti sa však byť v dobrých rukách. So zdravotnou starostlivosťou organizácie je nadmieru spokojný. „Čo sa týka lekárov a zdravotníkov v ringu, ktorí kontrolujú rezné rany a zranenia počas súboja a medzi kolami, musím povedať, že je o nás postarané,“ netajil sa. Problém mu nerobí ani výška mzdy, ktorú považuje za skvelú.

Jedným zo spolumajiteľov BKFC sa nedávno stal aj svetoznámy UFC zápasník Conor McGregor. Christie to považuje za famózny krok k lepšej budúcnosti. „Čoho sa Conor dotkne, zmení sa na zlato,“ povedal na adresu legendárneho Íra, ktorého už budúci mesiac čaká zápas s Michaelom Chandlerom.

Kvalitné vybavenie pre bojové športy nájdete na Drillex.sk!

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent