Poliaci mu povolili domácu anabázu, Macek si odskočí na PML. Pomýšľa o konci kariéry?

Zdroj: OKTAGON MMA

Návrat pred domácich fanúšikov je za rohom. Filip Macek (27-19-1) si na začiatku februára na chvíľu odskočí z Poľska, aby bol súčasťou novej éry PML. V Třinci čaká jedného z najlepších českých bojovníkov bantamovej divízie už 48. profesionálny zápas kariéry.

Trojnásobný titulový vyzývateľ OKTAGON MMA strávil uplynulý kalendárny rok na pôde našich severných susedov. Kontrakt s KSW má stále platný. „Teraz pre mňa nemali zápas, čiže sme sa dohodli, že sa môžem predstaviť inde. Pôvodne som sa mal ukázať na inom turnaji, ale to sa presunulo,“ ozrejmil dôvod svojho prekvapujúceho angažmánu na scéne PML.

Zástupcu pražského Reinders MMA čaká brazílska výzva v podobe Meijyho Portelu (7-3). Pre rodáka z Južnej Ameriky pôjde o druhé vystúpenie na starom kontinente. „Keď sa ma pýtali, či by som s ním šiel, videl som jeden jeho zápas. Základ má v postoji, nejaké skúsenosti zbieral v kickboxe. Je ľavák, komplexný. Niečo si pripravíme a uvidíme, ako to pôjde presadiť,“ vyjadruje sa na margo svojho súpera špecialista v boji na zemi.

Filip Macek má 32 rokov, no už teraz atakuje hranicu päťdesiatich profesionálnych meraní síl. Život vo sfére bojových športov mu jednoducho chutí a nad zavesením rukavíc na klinec neuvažuje. „Stále som hovoril, že bojovať budem do tridsiatky. Už som to ale o dva roky prešvihol, takže si musím nájsť niečo nové. Momentálne sa však rozhodne necítim tak, že by som sa pripravoval na pár posledných duelov. Chcel by som to zakončiť nejako pekne, napríklad vyhrať titul,“ zakončil odtajnením smelých ambícií.

V poradí ôsmy turnaj PML je naplánovaný na 3. február 2024. Hostiť ho bude Hala STARS v Třinci kde sa priaznivci môžu tešiť na duely pod pravidlami MMA i thajského boxu. Medzi oznámenými menami nechýbajú známe tváre domácej scény ako Veronika Smolková (2-3) či Filip Macek (27-19-1). Vstupenky na turnaj sú vypredané. PPV k dispozícii na oktagon.tv.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk