Podmienky dohodnuté: Stretne sa Fury s Usykom už v apríli?

Po dlhých rokovaniach, ktoré držali fanúšikov boxu v napätí, sme sa konečne dočkali radostnej správy. Vysnený zápas medzi Tyson Furym a Oleksandrom Usykom pravdepodobne uvidíme už čoskoro. Obaja borci sa totiž podľa federácie WBA dohodli na financiách, čase a mieste konania. V najbližších dňoch sa ešte budú riešiť detaily kontraktov, aby sa zápas mohol následne oficiálne potvrdiť.

Pre Ukrajinca ide o obrovskú výzvu, keďže mu v zbierke chýba už iba posledný opasok organizácie WBC, ktorý vlastní práve Fury. Najväčším problémom, ktorý potvrdenie duelu odďaloval boli financie. Usykov promotér si stál za tým, aby sa obaja účastníci zápasu delili rovným dielom, no to nakoniec neprešlo.

Fury si na sociálnych sieťach určil podmienku, že sa s ukrajinským boxerom stretne iba v tom prípade, ak získa z celkovej odmeny pre oboch borcov 70%. Navyše dodal, že si za každý ďalší deň, ktorý bude Oleksander o ponuke rozmýšľať, priráta jedno percento.

Usyk na svojom Instagrame ponuku prijal, navrhol, aby sa zápas uskutočnil 29.apríla vo Wembley a tiež prišiel s podmienkou. „Sľúbiš, že hneď po zápase daruješ jeden milión libier na Ukrajinu. Za každý deň, ktorý budeš meškať sa suma navýši o jedno percento. Súhlasíš?“.

Zdroj: Talksport.com