Podľa Rocka sa chcel Pokorný iba vyhnúť súboju: Ani som do toho nedal silu, nebol zranený!

Zdroj: OKTAGON MMA

K ranám došlo ešte predtým, než veľkí rivali vstúpili do klietky. Shem Rock (9-1-1) a Jaroslav Pokorný (16-10) sa do seba pustili iba pár hodín pred očakávanou vzájomnou konfrontáciou. Kop prvého menovaného počas staredownu mal napokon nepríjemné následky, kvôli ktorým nebola česká legenda schopná naskočiť do zápasu. Brit ale vidí za zrušenou bitkou iné dôvody.

Napätá atmosféra vládla medzi dvojicou protagonistov už dlhé týždne. Harmóniu by sme pri ich stretnutí hľadali iba márne. Iba pri štipľavých slovách to však napokon neostalo. „Trafil som ho presne na pečeň. Bolo mi to jasné. Cítil som to. Bolí to? Jasné, je to kop na pečeň. Avšak nedal som do toho plnú silu,“ predostieral svoj pohľad na celú situáciu Shem Rock v rozhovore pre The Scrap.

Jaroslav Pokorný záujem o tradičný pohľad z očí do očí vôbec nemal. Veľkého konkurenta najskôr obišiel a chcel sa pobrať preč. Napokon bol nútený sa vrátiť. „Keď sa pozriete na video, uvidíte, že som ani poriadne nevytočil boky. Mal som za sebou zhadzovanie šiestich kilogramov, čiže som nebol v beast móde. Proste som ho kopol,“ obhajuje svoje tvrdenie 30-ročný rodák z Liverpoolu.

„Hovoril som, aby sa ma nedotýkal. Dotkol sa ma. Šiel do mňa hlavou, takže som ho odstrčil. Hneď na mňa nastúpil znovu, preto som ho znovu odstrčil. Naznačoval úder, čiže som mu tam poslal kop,“ opisuje moment, ktorý vo finále rozhodol o neuskutočnení zápasu. „Jubox“ vyviazol z konfliktu s pomliaždeným rebrom. Lekár ani tímoví kolegovia mu do duelu vstúpiť nedovolili. Ak by tak chcel spraviť napriek tomu, musel by podpísať reverz.

Organizácia OKTAGON MMA správanie Angličana odsúdila, pričom nečakaný skrat bude riešiť s manažérom bojovníka. Samotný Shem Rock napriek všetkému zranenie svojho oponenta spochybňuje: „Keďže stál v opačnom postoji, hoci ani neviem prečo, trafil som mu pečeň. S tým rebrom nič nemá. Proste sa chcel vyhnúť súboju.“

Zdroj: MaxMMA.sk