Po výhre odhalil nepríjemné zranenia. Bývalého šampióna UFC v boji zrejme tak skoro neuvidíme!

Zdroj: Instagram/@petr_yan

Ruský bojovník Petr Yan (17-5) nezažíva najlepšie obdobie v kariére. V rokoch 2022 a 2023 zaznamenal tri porážky v rade, keď nestačil na Aljamaina Sterlinga (23-4), Seana O’Malleyho (18-1) i Meraba Dvalishviliho (17-4). Nepriaznivú sériu sa mu podarilo zlomiť na nedávnom turnaji UFC 299 v Miami. Bývalý šampión bantamovej divízie ukázal v náročnom zápase s Yadongom Songom (21-8) srdce bojovníka a zvíťazil aj napriek tomu, že v prvom kole súboja utrpel nepríjemné zranenia. Tie ho však žiaľ na istý čas vyradia z hry.

Zlé správy potvrdili aj poturnajové vyšetrenia. „Mám natrhnutý predný skrížený väz, natrhnutý meniskus, zranené slabiny… Nič ma však nedokáže zlomiť. Som pripravený vrátiť sa ešte silnejší. Nebude to trvať dlho,“ napísal No Mercy v príspevku na sociálnej sieti X. Fanúšikom zároveň odkázal, že ho čaká operácia.

Yan sa tento mesiac vrátil do klietky po takmer ročnej prestávke. Po víťazstve vyhlásil, že je pripravený čeliť akémukoľvek súperovi v bantamovej divízii, ktorého mu najlepšia organizácia na svete ponúkne. Na ďalší duel si však bude musieť počkať. Portál mmafighting.com totiž s ohľadom na rozsah zranení skonštatoval, že 31-ročný bojovník sa tento rok v akcii už zrejme nepredstaví.

No Mercy dokázal po vstupe do UFC zaznamenať sedemzápasovú šnúru víťazstiev, ktorú zavŕšil ziskom titulu po výhre nad legendárnym Josém Aldom (31-8). O šampiónsky opasok však prišiel hneď v ďalšom súboji so Sterlingom, v ktorom viedol, no bol diskvalifikovaný po zakázanom kolene. V nasledujúcom zápase zvíťazil nad Corym Sandhagenom (17-4), no na rad prišli spomínané tri porážky v rade.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk