Po krvácaní do mozgu sa Brazílčan vracia do UFC: Som pripravený ešte viac ako predtým

VIcente Luque (zdroj: IG/luquevicente)

Americký bojovník Vicente Luque (21-9-1) sa počas tohto víkendu vracia do kolotoča MMA. V klietke sa naposledy predstavil v auguste 2022. Vtedy prehral po knokaute od Geoffa Neala (15-5). Práve tvrdé údery od zápasníka s prezývkou „Handz of Steel“ mu spôsobili značné zdravotné problémy.

Brazílsky bojovník utrpel krvácanie do mozgu. „Bolo to dosť nešťastné. Môžem však povedať, že sa cítim byť požehnaný, pretože som sa mohol stopercentne zotaviť. Absolvoval som všetky testy a potrebné vyšetrenia. Prebehlo to v poriadku a telo sa začalo zotavovať.“ povedal Luque reportérom počas mediálneho dňa pred UFC on ESPN 51.

„The Silent Assassin“ je súčasťou najprestížnejšej organizácie sveta už od roku 2015. „UFC a aj môj manažér Ali Abdelaziz so mnou počas celého procesu boli v kontakte. Neustále zisťovali, ako sa mám a či je všetko v poriadku. Teraz som späť a pripravený na 100 percent. Dokonca by som povedal, že ešte viac. Cítim, že som lepší bojovník ako som bol predtým,“ vraví bývalý účastník 21. série šou The Ultimate Fighter.

Prehra s Nealom pre neho bola vôbec prvým knokautom v kariére. Ako sám avizoval, takmer nič mu nedávalo indície, že utrpel vážne zranenie. Skrátka sa zmieroval s tvrdou bitkou: „Bolo to náročné rozlíšiť. Nevedel som, či ma len poriadne nezbil alebo ide o niečo vážnejšie. Nikdy predtým som totiž KO nedostal. Toto bol prvýkrát. Nebol to pocit, na ktorý som zvyknutý. Bolo to iné, zvláštne. Neviem však, či to bolo kvôli zraneniu alebo kvôli tomu, že som dostal KO,“ dodal člen welterovej váhy UFC.

Jeho nadchádzajúcim súperom bude skúsený krajan Rafael dos Anjos (32-14). Brazílčan, ktorý má za sebou už 46 profesionálnych zápasov naposledy nastúpil v decembri 2022 na UFC on ESPN 42 a zdola Bryana Barberenu (18-11).

Zdroj: MMA Junkie, autor