Po hororovom zranení sa vrátil, aby si privodil ďalšie: Šéf UFC prosí bývalého šampióna, aby skončil

Zdroj: Instagram/@chrisweidman

Hrozivá zlomenina nohy mu stopla kariéru na viac ako dva roky. Veterán elitnej ligy sveta Chris Weidman (15-7) sa na UFC 292 po dlhej rekonvalescencii vrátil do klietky. Comeback bojovníka strednej divízie však dopadol hrozivým scenárom. Okrem nepriaznivého výsledku si opäť privodil zdravotné problémy. 

Keď si v roku 2021 počas súboja proti Urahovi Hallovi (17-11) privodil hororové zranenie, mnohí mu predpovedali vynútený koniec kariéry. Dvojitá zlomenina lýtkovej a holennej kosti si vyžiadala náročnú operáciu. Mužovi s prezývkou „All American“ vložili do nohy titánovú tyč. Zbrane však nezložil a vytrvalo sa dal dokopy, aby sa po zhruba dva a pol roku vrátil medzi pletivá najprestížnejšej klietky sveta.

„Som vďačný, že tu som. Keď k tomu škaredému zraneniu prišlo, nevedel som, či sa naozaj dokážem vrátiť. Ale podarilo sa a ja som rád, že dostanem šancu ukázať sa,“ povedal novinárom po svojom vystúpení na turnaji UFC 292 v Bostone. Stret skúsených bojovníkov proti Bradovi Tavaresovi (20-8) po jednomyseľnom rozhodnutí prehral. Čo je však omnoho horšie, opäť si mal privodiť patálie spojené so zdravím. 

„Milujem Chrisa Weidmana, rovnako jeho rodinu. Myslím si, že by mal odísť do dôchodku. Hovorili sme s doktorom, pravdepodobne si roztrhol ACL a MCL. Zničil si jeden z CL,“ prezradil po podujatí médiám šéf UFC Dana White. Ide o nepríjemné problémy spojené s kolenom. Američana by opäť raz na dlhšiu dobu vyradili z harmonogramu duelov. 

Azda najdôležitejší muž najprestížnejšej organizácie sveta bývalého šampióna strednej váhy prosí, aby nehazardoval so svojím zdravím: „Ten chlap sa práve vrátil po hrozivom zranení. Otec čas vôbec nie je náš priateľ. Detto, ak ste profesionálny športovec. Chris, mám ťa rád. Prosím, prosím, odíď do dôchodku.“ 

„Weidman sa dostal na vrchol tohto športu a dokázal to veľkolepým spôsobom, keď knokautoval najväčšieho borca všetkých čias,“ vrátil sa k pamätnému triumfu z roku 2013, kedy v boji o opasok dvakrát po sebe porazil legendárneho Andersona Silvu (34-11) a zasadol na vytúžený trón. „Čo teraz? Prečo? Aby sa vrátil a pocítil to ešte raz. Dnes večer to pocítil a vyhodil si koleno. Znovu bude musieť podstúpiť šialenú operáciu a zotaviť sa z nej. Veď si už všetko dokázal. Dosiahol si všetko, čo ši v UFC mohol,“ odkázal 39-ročnému zápasníkovi Dana White. 

Zdroj: MaxMMA.sk