PML sa otrasie v základoch: Návrat Buchingera bude veľkolepý, poznáme aj meno súpera!

OKTAGON MMA.

Filip Macek (28-19-1), Vojto Barborík (14-3), Matúš Arpáš (5-1), Adam Horváth (11-8). To je menoslov tých najznámejších bojovníkov, ktorých sme v rámci zápasov MMA videli na posledných dvoch turnajoch PML. Inak čisto postojová organizácia sa začiatkom roka 2024 rozhodla otvoriť brány najrýchlejšie rastúcemu bojovému športu. A desiaty galavečer v tom nebude výnimkou.

Pod Zoborom sa na konci mája fanúšikovia majú na čo tešiť. Okrem toho, že uvidia suverénne najlepšie postojárske zápasy na domácej scéne, v MMA to budú vystúpenia bojovníkov ako Radovan Úškrt (8-4) či Matěj Kuzník (18-9). Avšak to nie je všetko. Do akcie sa vráti i legendárny Slovák Ivan Buchinger (41-9).

Rodák z Gabčíkova má na konte tituly z najlepších zahraničných líg ako M-1 a Cage Warriors, v OKTAGONe sa stal prvým bojovníkom, ktorý v jednom momente držal pásy dvoch váhových kategórií (perová a ľahká divízia, pozn. red.). Mnohým priaznivcom dodnes ostal v pamäti jeho fantastický výkon proti Vojtovi Barboríkovi na OKTAGONe 27.

„Buki“ sa v dueli MMA predstaví po prvýkrát od decembra minulého roka. Pokiaľ ide o súpera, ako vo štvrtok oznámila PML prostredníctvom svojich sociálnych sietí, bude ním Paulo Surian (19-2). Zápasník s prezývkou „Nemesis“ je podobne ako Buchinger špecialistom na zem, keď štrnásť z devätnástich výhier si pripísal na submisiu. Brazílčan profesionálnu kariéru začal v roku 2007, pričom zápasil najmä na domácej scéne. Surian má okrem iného na konte viacero úspechov v brazílskom jiu-jitsu.

Jubilejné desiate podujatie PML je naplánované na 24. máj 2024 a jeho dejiskom bude Mestská športová hala v Nitre. V rámci postoja sú na galavečeri do tejto chvíle oznámení bojovníci ako František Puraš, Štefan Mészáros alebo Patrik Ilušák. Vstupenky sú k dispozícii v sieti predpredaj.sk.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk