Píše sa história, do UFC vstupuje prvá žena z Indie! Držte si klobúky, prichádza Cyklón

Puja Tomar (zdroj: IG/ tomar_puja)

Indická bojovníčka Puja Tomar (8-4) ťahá sériu štyroch výhier v rade. Práve táto fazóna 25-ročnej zápasníčke priniesla kontrakt s najväčšou MMA organizáciou na svete. Teraz „The Cyclone“ môže v UFC písať históriu. Je totiž prvou zástupkyňou svojej krajiny, ktorá sa na tejto úrovni postaví do klietky.

Tomar urobila kľúčový krok svojej kariéry, keď opustila organizáciu ONE Championship, kde sa jej nedarilo a v piatich zápasoch pozbierala štyri porážky. Následne táto Indka prešla do Matrix Fight Night, kde stihla štyri súboje a zo všetkých odchádzala ako víťazka.

K tomu treba dodať, že tri z týchto víťazstiev prišli pred limitom. „The Cyclone“ predviedla, že má obrovský potenciál, čo si všimlo aj vedenie UFC a ako prvej bojovníčke z Indie jej ponúklo kontrakt. Pre druhú najľudnatejšiu krajinu tejto planéty ide o historicku chvíľu.

Puja nadviaže na svojho krajana Arjana Bhullara (11-2), ktorý v roku 2017 vstúpil do UFC ako vôbec prvý Ind v histórii. V najväčšej MMA organizácii na svete nastúpil na štyri duely a trikrát uspel. Následne nepredĺžil kontrakt a vrátil sa do ONE Championship, kde bol šampiónom.

V tejto chvíli nie je potvrdené, kedy Puja Tomar nastúpi na svoj debutový duel v UFC, ale reporty zo Spojených štátov amerických pojednávajú o tom, že by v rámci slamovej divízie, do ktorej spadá, mohla nastúpiť ešte pred koncom prebiehajúceho kalendárneho roka.

Zdroj: MMA News, autor