Pirát vie o všetkých silných zbraniach rivala: Som pripravený šokovať celé Česko a Slovensko!

Zdroj: OKTAGON MMA

Silná zbraň proti nemu pravdepodobne fungovať nebude. Karlos Vémola (36-7) dokázal drvivú väčšinu svojich súperov naštrbiť ešte predtým, než vkročili do klietky. Slovami a mentálnou hrou sa konkurentom dokáže na počkanie dostať do hlavy a znepríjemniť im každý okamih. Samuel „Pirát“ Krištofič si to dobre uvedomuje, no proti podobným praktikám je odolný.

Psychická stránka hrá v bojových športoch významnú rolu. Na výkone zápasníka sa vo veľkej miere podpíše fakt, s akým nastavením do merania síl vstupuje. „Vémola vždy ťažil najmä z toho, že sa ľuďom dokázal dostať do hlavy. Pri zápase storočia sa stal presný opak, Attila sa dostal do hlavy jemu,“ vracia sa do minulosti Ján Hudák, hlavný tréner trnavského Spartakus Fight Gym.

O prípadné zlyhanie svojho zverenca v tomto smere sa neobáva. „U Piráta toto rozhodne hroziť nebude. Všetci dobre vieme, aký štýl boja má, že v zápasoch dokáže byť zákerný. Má naozaj silnú hlavu a za sebou náročné previerky. Ak dodrží plán, naozaj nemám obavy,“ so zdravým sebavedomým vraví na margo víťaza druhej série reality šou OKTAGON Výzva.

Hoci sa naposledy Karlos Vémola dočkal v Bratislave knokautu, svojich oponentov valcuje najmä na zemi. Dôkazom toho je devätnásť ukončení na submisiu. „Vyžaduje si špecifický prístup, čomu sme podriadili celú prípravu. Súperov viac-menej ničím neprekvapuje. Tu nie je čo tajiť. Musím vedieť obrániť takedown. Viem, že to príde. Od prvej sekundy budem pripravený, aby som nezlyhal ako v dueli s Kinclom,“ hovorí nezlomný slovenský bojovník.

Samuel Krištofič nikdy necúvne pred žiadnou skúškou. Už od svojich začiatkov na pôde OKTAGON MMA čelil iba tým najväčším menám. „Sústredím sa už iba na Karlosa. Nemyslím na to, čo bolo, či už výhry alebo prehry. Je to nejaká epizóda, v ktorej som sa niečo naučil alebo niečo dokázal. Beriem ako dar, že v živote môžem robiť niečo, čo milujem,“ s vďačnosťou sa vyjadruje autor troch knokautov v prvom kole.

Podľa papierových predpokladov je favoritom jedného z ťahákov záverečného turnaja roka ostrieľaný „Terminátor“. Samotný „Pirát“ sa však podľa vlastných slov cíti vo fantastickej forme a zaplnenú pražskú O2 Arenu chce prekvapiť: „Cítim sa výborne, nabudený a stopercentne pripravený šokovať celé Česko a Slovensko.“

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk