Pimblett úprimne o dueli s legendou UFC: Je mi jedno, čo kto povie, nemôžem z toho vyjsť dobre!

Zdroj: UFC

V najlepšej svetovej organizácii zmiešaných bojových umení by sme iba ťažko hľadali bojovníkov, ktorí sa môžu tešiť takej pozornosti fanúšikov i keď nedržia pás šampióna. Paddy Pimblett (20–3) je bezpochyby jeden z najhorúcejších prospektov na súpiske UFC a aj keď doposiaľ nie je vedený v rebríčku TOP 15 najlepších zápasníkov ľahkej váhy, po najbližšom dueli by sa to už mohlo zmeniť. Mladý Brit vyzve legendu UFC, ale ako hovorí, celé je to zložitejšie než sa môže na prvý pohľad zdať.

„The Baddy“ sa v polovici decembra na podujatí UFC 296 stretne s Tonym Fergusonom (25–9). Pre rodáka z Liverpoolu pôjde o návrat do oktagonu takmer presne na rok od z posledného vystúpenia s Jaredom Gordonom (19–6). Hoci zo súboja vtedy odišiel ako víťaz, nezaobišlo sa to bez zranenia.

Pimblett zdravotné problémy nezanedbal a zobral si dostatný čas na ich vyriešenie. Dnes je tak vďaka tomu naplno pripravený na návrat do klietky a hlavne motivovaný pokračovať v ceste za titulom ľahkej váhy UFC.

Pred dvadsaťročným bojovníkom však na podujatí UFC 296 stojí doteraz najväčšia výzva kariéry. Tony Ferguson, bývalý dočasný kráľ divízie do 70 kilogramov. Aby toho nebolo málo, od októbra 2013 do júna 2019 nazbieral v americkej organizácii neuveriteľných dvanásť výhier za sebou.

Napriek tomu, Pimblett rozhodne vníma aj druhú, negatívnu stránku zápasu. Fergusonovi sa v poslednej dobe v MMA vôbec nedarí a medzi fanúšikmi sa tak ozývajú hlasy, k čomu je vôbec tento súboj dobrý. „Na môj ďalší zápas sa tak či tak bude nahliadať negatívne. Je mi jedno, čo kto povie, nemôžem z toho vyjsť dobre. Má za sebou šesť prehier v rade. Ak zvíťazím, budú vravieť, že je to predsa Tony Ferguson, vyhasnutý bojovník. Je to tak. Ak prehrám, čo si nemyslím, že sa stane, ale ak náhodou, tak povedia, že ma zdolal vyhasnutý Tony Ferguson.

Nech sa na to pozriem akokoľvek, nevyjdem z toho dobre, ale na tom nezáleží. Ako som povedal v minulosti, nikdy neodmietnem zápas, ktorý mi je ponúknutý. Vždy keď za mnou prišli ľudia z UFC, tak so mnou nebol problém a rovnako je to i teraz,“ uviedol „The Baddy“ vo videu z prípravného kempu na svojom youtubeovom kanáli.

Pimblett taktiež pripomenul, že hoci môže časť komunity MMA vnímať jeho duel s Fergusonom negatívne, on má na to iný pohľad. Stret s takmer štyridsaťročným bojovníkom znamená pre neho veľa i z osobnej stránky.

Držiteľ čierneho pásu v brazílskom jiu-jitsu naviac zdôraznil, že s nápadom postaviť sa Fergusonovi v klietke prišlo za ním ako prvé vedenie UFC. „Chceli, aby som bojoval proti Tonymu Fergusonovi a ja som súhlasil. Budem zápasiť s legendou, budúcim členom siene slávy, tak sa na to pozerám ja. Mám súboj s ikonou tohto športu, ktorú som sledoval, keď som vyrastal. Bude to skvelé,“ povedal.

Zdroj: MaxMMA.sk