Pešta mieri za návratom do UFC: Chcem byť najlepší na svete! Čo potenciálny zápas s Vémolom?

Zdroj: KSW

Pomýšľa iba o tých najvyšších métach! Viktor Pešta (19-8) si už toho preskákal mnoho. Ako druhý Čech sa prebojoval až do UFC, bol šampiónom poloťažkej divízie OKTAGON MMA a sily si zmeral s nejedným hviezdnym menom svetovej scény. Vo veku 33 rokov sa cíti vo fantastickej forme a pomýšľa o návrate medzi absolútnu špičku.

Reprezentanta našich západných susedov čaká v sobotu druhý duel pod hlavičkou KSW. V poľskom meste Gliwice sa pokúsi nadviazať na víťazstvo proti Filipovi Stawowymu (10-4). Tentoraz sa mu do cesty postaví štvorka rebríčka Szymon Bajor (24-10). „Je pre mňa kvalitnejší súper ako Filip. Postavením v rebríčku to tak je. Myslím, že to celkom zodpovedá realite, je o stupeň vyššie. Bude to ťažší zápas, čo ale koniec koncov chcem, a preto to robím. Nesťažujem sa,“ hovoril Viktor Pešta v rozhovore pre sport.cz.

Prípadný triumf by ho ešte výraznejšie priblížil šanci zabojovať o opasok ťažkej váhy. Jeho držiteľom je aktuálne rekordér Phil De Fries (24-6). Brita by chcel rodák z Příbramu zosadiť z trónu, no v tomto bode jeho ambície ani náhodou nekončia. „Ťažko sa niečo plánuje, obzvlášť v tomto športe. Cieľ mám stále rovnaký – chcem byť najlepší na svete. Ľudia sa tomu môžu smiať, ale ja verím, že sa to dá zvládnuť. Zápasníci v ťažkej váhe majú tendenciu dosiahnuť vrchol v neskoršom veku. Nemyslím, že je to niečo nemožné,“ prezrádza svoje smelé osobné ciele.

Viktor Pešta už skúsenosti s bojom na úplne najvyššej úrovni má. V období medzi rokmi 2014 a 2017 podstúpil v UFC päť konfrontácií. Medzi jeho oponentmi boli napríklad mená ako Derrick Lewis (27-12), Marcin Tybura (24-8) či Aleksei Oleinik (61-18-1). „Určite chcem ísť do UFC, ale v tejto chvíli som v KSW. Teraz je pre mňa cieľom získať titul tu a čo bude potom, to sa uvidí,“ nevylučuje návrat do organizácie, ktorá je výstavnou skriňou scény bojových športov.

Iba pred niekoľkými týždňami adresoval 33-ročný Čech výzvu svojmu krajanovi Karlosovi Vémolovi (36-7). Na strete s ikonickým „Terminátorom“ stále trvá, hoci túto alternatívu nevidí úplne reálne: „Pokojne by som do toho šiel, ale tušil som, že to asi nepôjde. Koniec koncov som ho vyzýval mnohokrát a nikdy to nevyšlo. Keby to však prijal, som za.“

Zdroj: MaxMMA.sk