Pereira zareagoval na ukončenie zápasu s Procházkom a ukázal na najbližšieho súpera v UFC!

Inside Sport.

Sedem zápasov v UFC, šesť víťazstiev. Za menej než dva roky získal do tejto chvíle nielen tituly v dvoch rozličných váhových kategóriách, Alex Pereira (9-2) má na konte skalpy až štyroch bývalých alebo terajších šampiónov UFC. Jedným z nich je i Jiří Procházka (29-4-1), ktorého Brazílčan na nedeľnom turnaji UFC 295 knokautoval pred uplynutím časového limitu.

Zverenec legendárneho Glovera Teixeiru (33-9) sa v Madison Square Garden dokázal vyrovnať s tvrdými údermi, pokusmi o takedown a tlakom českého bojovníka. Ukončil ho v druhom kole.

Krátko po výhre sa rodák z São Bernardo do Campo nechal počuť, že by bol rád, ak by si mohol v oktagone opäť raz zmerať sily s dlhoročným rivalom Israelom Adesanyom – tentokrát v poloťažkej váhe.

„Nie som ten typ bojovníka, ktorý vyzýva ostatných, ale je tu chlap, čo o mne veľakrát v minulosti hovoril v rozhovoroch a tým ma motivoval, dostal ma tam, kde som dnes. Máme za sebou toho mnoho. Chcem, aby sa to uskutočnilo. (Israel, pozn. red.) Adesanya, poď k ockovi,“ odkázal Nigérijčanovi, s ktorým má dohromady v kickboxe a v MMA za sebou štyri zápasy.

Pereira uzurpoval prázdny trón poloťažkej váhy potom, ako ho Jamahal Hill v júli po vážnom zranení uvoľnil. Na pomyselnú otázku, či je pripravený stretnúť sa v najbližšej titulovej obhajobe s talentovaným Američanom odpovedal jasne: „Som aktívny bojovník, teraz aktívny šampión. Jamahal (pozn. red.) teraz zranený a ja neviem, kedy sa vráti, ja by som bol (v oktagone pozn. red.) rád rýchlo späť,“ povedal.

„Poatan“ sa po turnaji UFC 295 stal vôbec prvým zápasníkom v histórii, ktorý dokázal v profesionálnej kariére dosiahnuť na pásy šampióna v dvoch rozličných váhových kategóriách tak v kickboxerskej lige GLORY, ako aj v v UFC. Na obrovský úspech ale reagoval na tlačovej konferencii po turnaji pokorne. „Znamená to pre mňa veľa dosiahnuť to, čo som dokázal po tvrdých rokoch tréningu. Každý vie o mojich skromných začiatkoch, byť tam, kde som teraz je úžasné.“

Pokiaľ ide o ukončenie duelu, s ktorým okamžite na sociálnych sieťach vyjadrilo nespokonosť množstvo bojovníkov a fanúšikov MMA, Pereira tvrdí, že hlavný rozhodca v klietke Marc Goddard urobil dobré rozhodnutie.

„Cítil som, že sa do toho dostávam, ľavý hák a už som začínal cítiť, že odchádza, hneď na to mi padol k nohám. Samozrejme, že fanúšikovia môžu vravieť, že išlo o skoré ukončenie, ale podľa mňa to bolo správne.“ vyjadril sa bojovník, ktorý v MMA z deviatich výhier nedokázal pred uplynutím časového limitu ukončiť iba jediný. Išlo o súboj s krajanom Brunom Silvom (23–10) v marci minulého roka.

Zdroj: MaxMMA.sk