Pereira prezradil, prečo podporuje Izrael: Ľudia sa jeho rodine vyhrážajú smrťou

Michel Pereira (zdroj: IG/michelpereiraufc)

Michel Pereira (29-11) naposledy nastúpil do boja na minulotýždňovom turnaji UFC Vegas 81. V „meste hriechu“ si poradil so svojím súperom Andrém Petroskim (10-2) a svoj triumf oslávil s izraelskou vlajkou. Brazílčan s prezývkou „Demolidor“ vyjadril podporu tejto krajine vo vojne s palestínskym Hamasom.

Pereira izraelskou zástavou dvihol hladinu diskusií, pretože svet bojovníkov je v tomto vojnovom konflikte rozdelený. V globále sa názorovo nezhodujú Moslimovia, ktorí podporujú kroky Palestíny a Židia s Kresťanmi, ktorí stoja na strane Izraela. Prezident UFC Dana White už dávnejšie uviedol, že vlajky nikomu zakazovať nebude. „Ak má niekto problém so zastávami, tak má problém predovšetkým sám so sebou,“ uviedol.

Vyhrážajú sa mu smrťou

„Demolidor“ dal v podcaste MMA Hour jasne najavo, prečo urobil, čo urobil. „Je to kvôli vojne, ktorá sa odohráva v Izraeli. Mám tam veľa priateľov a videl som niekoľko videí, ktoré mi zlomili srdce. Videl som malé dieťa, ktoré spalo a keď sa prebudilo, umieralo hladom. Aj ja mám malé dieťa a keď som niečo také videl, desilo ma to. Rozhodol som sa, že budem mať vlajku Izraela, aby som túto krajinu podporil,“ prezradil autor 29 kariérnych triumfov.

Svet je polarizovaný, nielen kvôli konfliktu Izraela s Hamasom, ale celkovo. Na svojej vlastnej koži to pocítil aj Michel Pereira. „Na svoju adresu som príliš veľa odkazov nezaznamenal, ale moja žena dostala viacero výhražných správ. Ľudia písali, že nás zabijú. Chaos, ktorý okolo toho vznikol na sociálnej sieti, som nevidel. Mám však pre všetkých odkaz, ak sa niečo stane a pokúsia sa prísť do môjho domu, tvrdo za to zaplatia,“ dodal člen strednej váhy UFC, ktorý aktuálne ťahá sériu šiestich triumfov za sebou.

Zdroj: Autor JV, MaxMMA.sk