Peňáz sa po zranení vracia do klietky: Od titulu som rovnako ďaleko ako Čepo!

Zdroj: OKTAGON MMA

Matěj Peňáz (7-1) chýbal pre zranenie približne rok. Populárny český bojovník sa tento víkend vracia do ostrej zápasovej akcie. Na turnaji OKTAGON 50 v Ostrave bude jeho súperom nórsky borec Ole Magnor (8-7). Momentálne 27-ročný Čech doposiaľ v OKTAGONe absolvoval sedem zápasov a zo všetkých odchádzal ako víťaz.

Doposiaľ jediná prehra v kariére „Moneyho“ prišla počas Dana White’s Contender Series, keď bojoval o zmluvu v UFC. Skvelý postojár doplatil na boj na zemi, Sedriques Dumas (9-1) mu v prvom kole nasadil gilotínu. „Viacmenej celý rok som si dával dokopy zranený lakeť. Nemohol som zápasiť, už vôbec nie grapplovať. Bol to dlhý rok, zvláštny. Bojoval som aj s hlavou, menili sa informácie či potrebujem operáciu. Bolo to zdĺhavé,“ ozrejmil Peňáz dôvod svojej dlhšej absencie v rozhovore pre český portál sport.cz.

Na návrat do OKTAGONu sa teší. „Teším sa do Ostravy, ale aj na zápas. Ole je kvalitný súper, čo viackrát ukázal. Hlavne sa teším, že môžem konečne zápasiť. Uvidíme, ako to pôjde, rok som stál, chcel by som si to vynahradiť,“ uviedol Matěj, ktorý by chcel, ak mu to zdravie dovolí, byť v roku 2024 čo najaktívnejší. Nachádza sa v najlepšom športovom veku a chce absolvovať čo najviac zápasov.

A čo Vlasto Čepo (12-2), proti ktorému mal český bojovník viackrát v minulosti nastúpiť, no opakovane sa toto meranie síl zrušilo? „El Chapo“ bude na OKTAGON 51 čeliť v titulovej bitke strednej divízie Patrikovi Kinclovi (27-10). „Prečo nie. V strednej váhe tam rebríčkovo nikto nie je. Je tam Pirát, ale ten s Patrikom prehral. Vlasto si o zápas povedal, a keď si verí, že vyhrá, nič proti tomu nemám. Pre mňa je veľký favorit Patrik. Samozrejme, môže prísť šťastný úder,“ uvádza niekdajší člen postojovej organizácie GLORY, kde patril k absolútnej svetovej špičke.

„Money“ pre sport.cz prezradil aj to, ako ďaleko je od titulu strednej váhy on. „Myslím si, že asi tak ďaleko ako Vlasto. Akurát som bol dlho mimo. Samozrejme, myslím na to, že by takáto šanca mohla prísť, v 84ke v OKTAGONe mám najdlhšiu sériu výhier. A podľa mňa by som si to aj zaslúžil. Teraz je ale dôležitejšie dostať sa do tempa,“ dodal jeden z najpopulárnejších bojovníkov z Českej republiky a zo Slovenska.

Zdroj: MaxMMA.sk, Sport.cz, autor JV