Pavol Langer pred životným zápasom: Chcem zaistiť rodinu, hmotné veci ma nemotivujú

Pavol Langer (zdroj: OKTAGON MMA)

Pavol Langer (12-9), dočasný šampión poloťažkej váhy OKTAGON MMA, bude môcť už v sobotu pred slovenským publikom v Bratislave získať riadny opasok poloťažkej divízie. Na podujatí OKTAGON 47 bude proti nemu stáť ikona česko-slovenského MMA Karlos Vémola (35-7). Stret dvoch rozdielnych príbehov aj bojovníckych typológií sľubuje veľkolepú bitku.

Košický zápasník na prvý pohľad pôsobí skromným dojmom. Ten je umocnený ešte viac, keď Pavol Langer prehovorí. „Na hmotných veciach si nejako nezakladám. Nie je to tak, že mi niečo vyjde a musím si ísť za to kúpiť nejaké veci. Napríklad, nekupujem si drahé oblečenie, stačí mi, keď si kúpim tričko, ktoré stojí 5 eur, alebo dokonca aj dve,“ vysvetľuje v relácii BEZ RUKAVIC z dielne OKTAGON MMA.

„Nie je to niečo, čo by vo mne vyvolávalo dlhodobú emóciu a nejakým spôsobom ma motivovalo. Skôr mi ide o to, aby som zaistil rodinu, vážim si, čo mám doma, ale inak tento žiotný štýl vôbec nie je pre mňa,“ uvádza na pravú mieru autor 4 kariérnych KO a 5 submisií.

Aj flegmatik má svoje hranice

Langer naposledy zdolal favorizovaného Nemca Alexandera Poppecka (16-5), čím si vyslúžil titulovú šancu proti Vémolovi. Pôsobí ako veľký flegmatik, dokáže ho niečo rozhodiť? „Najviac ma vedia nahnevať ľudia. Keď niekoho dlho poznáte a má špecifickú vlastnosť, pričom vie, že vám to vadí, no aj napriek tomu to robí.“ Počas prípravy ale takéto záležitosti riešiť nemusí: „V gyme sme na jednej vlne, držíme spolu a skôr sa vieme spolu zasmiať.“

Košičan, ktorý vyhral 12 z 21 profesionálnych MMA duelov, pričom aktuálne ťahá sériu 3 triumfov za sebou, vie, že nikto nie je dokonalý. „Človek sa pristihne, že má zlý deň a zle zareaguje. Snažím sa také veci nerobiť, ale sme len ľudia, nikto nie je stopercentný. Nemyslím si, že by som mal v sebe niečo také, prečo by som sa mal hanbiť a chodiť po kanáloch,“ dodal titulový vyzývateľ „Terminátora.“

Zdroj: MaxMMA.sk