Pálili Korán, pošpinili jeho náboženstvo. Chimaev sa rozhodol pre radikálnu zmenu: Allah mi pomáha

Zdroj: Instagram/@khamzat_chimaev

Aj keď je jeho meno často skloňované, naposledy sa Khamzat Chimaev (12-0) predstavil na pôde UFC v septembri 2022. Na deň presne o rok neskôr mal čeliť Nateovi Diazovi (21-13), no nenavážil a z duelu nič nebolo. Medzitým sa do pozornosti dostal aj prostredníctvom kritiky na samotnú organizáciu a Danu Whitea. Vyzýval oponentov z rôznych kategórii a dočkal sa. Do svojho najbližšieho súboja ale vstúpi pod inou vlajkou.

V októbri sa proti Khamzatovi v rámci turnaja UFC 294 postaví Brazílčan Paulo Costa (14-2). Celé podujatie sa odohrá v Spojených arabských emirátoch a práve túto krajinu sa “Borz“ rozhodol reprezentovať. Tamojší diváci sa tak môžu tešiť na nového domáceho borca.

Dvadsaťdeväťročný zápasník, ktorý je rodákom z Čečenska, hájil farby Švédska od dosiahnutia svojej plnoletosti. V novej krajine sa usadil, uchytil a stal sa z neho obrovský talent vo svete bojových športov. Teraz však slová jeho manažéra Majdiho Shammasa pre švédsky web SVT Sport zneli: „Emigroval, už nie je Švéd.“

Nezdolaný bojovník si na prestížnej scéne UFC pripísal polovicu zo svojich doterajších víťazstiev. Pri nástupe do klietky ho diváci mohli vidieť so švédskou vlajkou, ktorú sa ale rozhodol vymeniť. Treba uznať, že okrem bitiek mu cit pre načasovanie asi nechýba ani v živote. K tejto zmene pristúpil tesne pred turnajom, ktorý sa uskutoční v jeho novej “domovine“.

„Vždy som bol vlk samotár, to sa nikdy nezmení. Nikto mi neveril, nepotreboval som to. Verím v seba a Allah mi pomáha,“ prezradil Chimaev na svojom Instagrame. Za touto zmenou môže byť aj politické zákulisie. V severskej krajine, v ktorej pôsobil, totiž na začiatku roka 2023 došlo k nepríjemným incidentom. Vo Švédsku sa objavili prípady, ako ľudia pália Korán – svätú knihu náboženstva, ku ktorému sa on sám hlási.

Pre svoje pokračovanie si vybral prostredie, kde sú obyvatelia rovnakého vierovyznania a s podobnými nepríjemnosťami by sa tam stretávať nemal. Dá sa očakávať, že na spomínanom podujatí v Abu Dhabí ho publikum privíta búrlivým potleskom a bude ho poháňať za prekonaním prekážky v podobe juhoamerického oponenta Costu.

Zdroj: MaxMMA.sk