Ozbrojení útočníci okradli bojovníka UFC o všetky cennosti: Cítil som pocit bezmocnosti

Zdroj: Instagram/@yadongsong

Prešiel si chvíľami hrôzy. Poriadne nepríjemný zážitok má za sebou Yadong Song (20-7-1). Čínsky bojovník z UFC musel čeliť ozbrojenému prepadnutiu. O hrozivej skúsenosti informoval svojich fanúšikov na sociálnej sieti Instagram. 

Incident sa mal odohrať minulú stredu na bližšie nešpecifikovanej čerpacej stanici. Yadong Song sa na mieste nachádzal so svojím kamarátom, keď ich prepadli štyria ozbrojení a maskovaní útočníci. „Hoci som profesionálny bojovník, rozhodol som sa vzdať. Ani svojimi päsťami som nemohol čeliť zbraniam v ich rukách. Nikdy nemôžem byť rýchlejší ako guľka,“ píše bojovník bantamovej váhy v príspevku na svojom profile. 

Podobná skúsenosť sa s bojom medzi pletivami ani zďaleka nedá porovnávať. Číňan priznáva, že sa strachoval o vlastný život. „Cítil som pocit bezmocnosti, aký som nikdy predtým nepocítil. Vzali mi všetky cennosti, ktoré som u seba mal, ale som v poriadku,“ ubezpečuje svojich fanúšikov. 

Muž s prezývkou „Kung Fu Kid“ zároveň sledujúcim pripomína, aby na seba neustále dávali pozor, pretože niečo podobné sa môže stať komukoľvek. „Chcel by som všetkým pripomenúť, aby sa v noci snažili vyhýbať nesprávnym miestam. Nikdy sa nemôžeme úplne vyhnúť nebezpečiu, ale môžeme sa snažiť toto riziko minimalizovať. Znížiť ho naším vlastným rozhodovaním,“ vysvetľuje.

Yadong Song zjavne neprežíva úplne najšťastnejšie obdobie. Budúci víkend sa mal do klietky postaviť proti Robovi Fontovi (20-7), ale z duelu musel už skôr kvôli zdravotným komplikáciám odstúpiť. Talentovaný 25-ročný rodák z Ázie pôsobí v UFC už od roku 2017. Absolvovať stihol tucet duelov, pričom za kratší koniec ťahal len v dvoch prípadoch. 

Zdroj: Yadong Song, autor