Otec vo väzení a matka závislá na drogách! Kráľ Green sa vzoprel osudu už v detstve

Bobby Green (zdroj: IG/bobbykinggreen)

Americký bojovník Bobby Green (30-14-1) sa počas nadchádzajúceho víkendu vracia do ostrej MMA akcie. Na turnaji UFC Fight Night v Las Vegas ho čaká meranie síl s Grantom Dawsonom (20-1-1). Aj keď nie je v pozícii favorita, môže ťažiť zo svojich bohatých kariérnych skúseností.

Green je na scéne 15 rokov

Rodák z amerického mesta San Bernardino v štáte Kalifornia debutoval vo svete zmiešaných bojových umení v roku 2008 a jeho rast mal raketový charakter. Veľmi rýchlo sa dostal ku skóre 8-1 a napĺňal svoj potenciál. Muž prezývaný „King“ ide cez víkend v UFC Apex v Las Vegas do 47. profesionálneho zápasu svojej kariéry, pričom môže načať štvrtú desiatku triumfov.

Celým menom Bobby Ryan Green má už 37 rokov a neočakáva sa, že na vrcholovej scéne bude pokračovať dlho. Avšak podľa zámorských médií by pár duelov pred sebou ešte mohol mať. V Nevade naňho čaká Grant „KGD“ Dawson, ktorý je mladší (má iba 29 rokov), no podstatnejšie je, že z 22 duelov vyhral 20, prehral iba raz a v jednom vystúpení remizoval.

Úctyhodné je najmä to, že tento Američan naposledy odchádzal ako porazený v roku 2016. Dawson je aktuálnou desiatkou ľahkej váhy UFC, Bobby Green je na tom o niečo horšie, v divízii do 70 kilogramov mu v tejto chvíli patrí 16. priečka. „Priznám sa vám, ani som nevedel, kto toto dieťa je,“ nechal sa „King“ počuť pred vzájomným duelom s o osem rokov mladším protivníkom.

Neľahké detstvo v Kalifornii

Green sa narodil 9. septembra 1986 v v americkom štáte Kalifornia. Od útleho detstva sa musel vyrovnať s problémami, ktoré si väčšina ľudí ani len nevie predstaviť. Keď mal päť rokov, dostal sa do detského domova, pretože jeho rodičia neboli schopní sa o neho a jeho súrodencov postarať. Všetko spustil fakt, že jeho otec išiel za mreže. Matka bez pomoci nezvládala vychovávať svoje deti, čo podčiarkoval fakt, že bola závislá na drogách.

Bobby vyrástol v detskom domove a odmalička mal blízko k bojovým športom. Ten prvý, ktorý ho upútal, bol wrestling. Keď bol druhák na strednej škole AB. Miller High School v kalifornskom meste Fontana, začal sa mu aktívne venovať. Sám sa stal pomerne skoro rodičom. V počiatočných rokoch svojej kariéry smeroval svoj čas a energiu nielen výchove syna, tréningom a zápasom. Popri všetkom pracoval v sklade, aby mohol seba a svoje okolie uživiť.

Dôchodok nie je otázkou dňa

Bobby Green sa naposledy predstavil na turnaji UFC 291 v Delta Center v Salt Lake City. V americkom štáte Utah predviedol proti legendárnemu Tonymu Fergusonovi (25-9) vynikajúci výkon a nebezpečného „El Cucuya“ uškrtil do bezvedomia. „King“ dal jasne najavo, že ešte nepatrí do starého železa.

Ako je spomenuté vyššie, vo veku 37 rokov sa nedá predpovedať, že jeho kariéra bude v tomto bode dlhotrvajúca. Autor 10 kariérnych KO však ani v dostupných rozhovoroch zatiaľ nemyslí na to, že by rukavice položil do stredu klietky. Ak sa Greenovi podarí zdolať mladšieho Dawsona, ktorý má výborne skóre, mohlo by mu to v nabitej ľahkej váhe UFC priniesť meranie síl s jedným zo zaujímavých mien rankingu.

Zdroj: MaxMMA.sk