Proti komu bude Patrik Kincl obhajovať opasok? Ondřej Novotný odhalil tri možné varianty!

Zdroj: Instagram.com/patrik_kincl

Súboj, po ktorom by sme videli, či zostane pás strednej váhy OKTAGON MMA v rukách Patrika Kincla (27-10), alebo sa novým šampiónom stane Robert Bryczek (17-5), bol pred niekoľkými týždňami zrušený. Môže za to vysnívaný prestup poľského bojovníka do UFC. Ondřej Novotný aktuálne prezrádza, s kým sa Čech v klietke môže stretnúť.

Ešte pred titulovým contenderom na Štvanici, v ktorom súperil Samuel Krištofič (16-6) s Robertom Bryczekom sa držiteľ titulu Kincl vyjadril, že ako svojho ďalšieho súpera by si želal Poliaka. „Piráta“ totiž už raz porazil a chcel si vyskúšať niečo iné. To sa mu aj splnilo a už po prvom kole bolo jasné, že novým vyzývateľom bude Bryczek. Následne však došla pozvánka do UFC a reprezentant značiek ASWW a Impact Bielsko Biala ju bez váhania prijal.

Pre Kincla sa tak musel hľadať nový súper a dlhšiu dobu sa špekulovalo o Vlastovi Čepovi (12-2). Ten sa mal v Bratislave stretnúť s Matejom Peňázom (7-1), ktorý sa však musel pre problémy s dlhou rekonvalescenciou odhlásiť. Ako už bolo viackrát povedané, bratislavský termín by bol na titulový duel Čepo vs. Kincl príliš skorý a „El Chapo“ sa medzitým dozvedel meno svojho oponenta, ktorým je Ahmed Sami (10-3), prvý Egypťan v OKTAGON MMA.

Kincla si hneď po zápase na OKTAGON 46 vo Frankfurte vypýtal aj Kerim Engizek (19-4), ktorý už v prvom kole ukončil knokautom Matiasa Juareza (14-7). Nemec má aktuálne skvelú 12-zápasovú víťaznú šnúru. „Oktagon, priprav si peniaze. Chcem si ísť pre titul v strednej váhe. Dajte mi Kincla,“ povedal Nemec.

Po podujatí sa promotér Ondřej Novotný na tlačovej konferencii vyjadril, že pre „Inspectora“ aktuálne existujú tri varianty: „Veľmi rád počujem, že sa Kerim hlási o šancu. Je to jedna z najlepších stredných váh v Európe. Rozhodne je v mixe, z ktorého budeme vyberať. Situácia na vrchole strednej váhy je taká, že Kerim posiela jasný odkaz, Čepo má pred sebou zápas v Bratislave a máme tu ešte jedno meno, ktoré sa hlási o šancu. Uvidíme, ako sa to vyvinie.“

K Výzve od Engizeka sa už stihol vyjadril aj aktuálny šampión Patrik Kincl: „Určite ho beriem ako legitímneho vyzývateľa. Hlavne preto, že celý rebríček je nejako potichu a toto je jediná výzva, ktorá prišla. Nie je to dobré pre Oktagon, pretože rebríček potom trochu stráca zmysel, no nemôžem nikoho nasilu tlačiť.“

Zdroj: YouTube.com/OKTAGONMMA MaxMMA.sk