Ondřej Novotný vyšiel s pravdou von: Toľko sme na Eden dali z vlastných úspor!

Zdroj: OKTAGON MMA

Nielen česko-slovenskú scénu, ale aj svetovú začiatkom júna ohúril turnaj OKTAGON 58 na futbalovom štadióne v pražskom Edene. Vyše 27-tisíc divákov si užilo fantastickú šou s vyvrcholením v podobe „odvety storočia“ medzi Karlosom Vémolom (37-8) a Attilom Véghom (33-10-2). Pochopiteľne, lacná záležitosť to rozhodne nebola. Spolumajitelia Ondřej Novotný a Pavol Neruda dokonca prispeli z vlastného vrecka. O akú sumu ide a koľko sa im vôbec vrátilo?

Pre žlto-čierny „cirkus“ išlo historicky o prvú takúto akciu a nepochybne stála za to. Fanúšikov okrem desiatich atraktívnych súbojov takisto zaujal sprievodný program. Nechýbal otvárací ceremoniál, štátna hymna, prelet vrtuľníkmi, ohňostroje či polčasové vystúpenie. Práve tieto položky boli hradené zo súkromných úspor dvoch najvyšších postáv organizácie OKTAGON MMA.

„Toto dokopy stálo nejakých šesť až sedem miliónov českých korún (približne 260-tisíc eur), čo v podstate boli moje a Paľove peniaze. Tie sme mohli mať vo vrecku alebo sa dali turnaja,“ prezradil Ondřej Novotný otvorene v rozhovore pre Spotlight.cz a ďalej vysvetlil, prečo to spravili: „My k tomu pristupujeme tak, že budujeme značku a chceme to robiť s určitou víziou. Tie peniaze pre nás nie sú dôležité.“

Tieto slová len dokazujú, že veľkolepé podujatie bolo poriadne nákladné. Samozrejme, s tým všetci rátali, no zároveň sa očakávala aj určitá návratnosť investície. Ako to teda momentálne vyzerá?

„Minuli sme vyššie desiatky miliónov. Zatiaľ presne nevieme, koľko sme zarobili, ale, bohužiaľ, nie toľko, koľko by sme potrebovali. To viem naisto. Áno, sme v pluse. My to však robíme s nejakým cieľom,“ objasnil situáciu jeden zo spolumajiteľov prestížnej organizácie a na záver dodal: „Keby sme mali byť na správnej vlne, za nechtom by nám malo zostať sto miliónov korún (približne štyri milióny eur). Nuž, to sa nepodarí takmer ani z desatiny.“

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: YouTube - SpotlightCZ, Autor: Kamil Schreiber