Ondřej Novotný otvorene: David Dvořák vie, že ho UFC chce pochovať…

Zdroj: Instagram/@dvorak.david

Bude to posledný zápas českého bojovníka medzi svetovou elitou? David Dvořák (20-6) má nôž na krku. Posledné tri duely v UFC prehral a po tom nadchádzajúcom mu s najprestížnejšou organizáciou končí kontrakt. Niekdajší zápasník OKTAGON MMA je vo veľmi náročnej situácii, staré príslovie však vraví, že nádej zomiera posledná.

Cestu „Undertakera“ pozorne sleduje aj Ondřej Novotný, spolumajiteľ raketovo rastúcej ligy z československých končín. Práve z nej sa David Dvořák v roku 2019 dostal priamo do UFC. „Jedna vec je, že by som mu to strašne prial, tá druhá, že mu vôbec nejde karta. David stráca aj vyhrané zápasy, prehral trikrát v rade. To dosť často stačí na to, aby bojovník skončil. Je to pre neho v podstate divoká karta navyše,“ vravel jeden zo zakladateľov OKTAGONu vo svojej relácii MMA Letem Světem. 

Českého borca čaká v polovici októbra bitka o všetko. Ak si chce vypýtať nový kontrakt, zástupcov organizácie musí presvedčiť o svojich kvalitách a úplne ideálne zvíťaziť. Proti nemu ale bude stáť náročná výzva – nikdy neporazený Tatsuro Taira (14-0). „Ak niečo chodí ako kačica a kváka ako kačica, je to kačica. David dostal šancu preto, aby sa vyzdvihol japonský zápasník a on odišiel. Takto to nielen vyzerá, ale stopercentne aj je,“ vysvetľuje svoj úprimný pohľad Novotný.

„Nemusíme sa vôbec rozprávať o tom, že japonský trh je na úplne inej úrovni ako český. Každý Japonec je pre akúkoľvek organizáciu poklad. Ich ekonomiku proste chcete. Žiaľ, tá okolo Davida je pre UFC nulová,“ pokračuje jeden z kormidelníkov populárnej žlto-čiernej lode. 

„Sám David to ale vie. Vie, do čoho ide, v akej je situácii. Je zahnaný do kúta a von vedú len jedny dvere, teda výhra. Je na ňom, aby svojmu súperovi vykopal dostatočne veľký hrob a nalákal ho do pasce,“ avizuje ďalej na margo svojho 31-ročného krajana reprezentujúceho All Sports Academy. 

Muž, ktorého prezývka znie v preklade do slovenčiny „Hrobár“, vstúpil do UFC tromi triumfami. V nadchádzajúcich troch už ťahal za kratší koniec a veci sa skomplikovali. Podľa špecializovaných portálov je Ázijčan veľkým favoritom, avšak stále ide iba o papierové predpoklady. „Aj keď to slovo nenávidím, mal by si to ísť užiť. Prísť tam s tým, že ak to môže byť naposledy, tak im teda ukáže, kto je k*rva David Dvořák, prečo stojí za to si ho nechať. Veľmi mu držím palce. Viem, že vždy mal veľký sen a ten je teraz na hrane zlomu. Tak to však v živote chodí,“ uzavrel Ondřej Novotný. 

Zdroj: MMA Letem Světem, autor