Ondřej Novotný o zápase Pirát verzus Vémola: Jeden z organizačne najnáročnejších duelov!

Zdroj: OKTAGON MMA

Turnaj OKTAGON 51, ktorý je na programe 29. decembra 2023 v pražskej O2 Arene, prinesie sledovaný súboj medzi slovenským bojovníkom Samuelom „Pirátom“ Krištofičom (16-6) a žijúcou českou ikonou Karlosom „Terminátorom“ Vémolom (36-7). K vzniku tohto merania síl sa vyjadril spolumajiteľ OKTAGONu Ondřej Novotný.

Rivalita medzi Vémolom a Krištofičom má pôvod v minulosti, ich vzájomný zápas bol na spadnutie už niekoľkokrát, ale zatiaľ sa neuskutočnil. „Trvalo nám to štyri roky, možno päť,“ hovorí v rozhovore pre portál sport.cz Ondřej Novotný o tom, aké náročné bolo tento duel dohodnúť.

„Keď to vezmem historicky, tento zápas bol jeden z najnáročnejších, čo sa organizácie týka. Inak to vlastne ani brať nemôžem, bol to jeden z najzaujímavejších zápasov, ktoré sme chceli vidieť. Nakoniec sa k nemu dostaneme po päťročnej nevraživosti,“ uvádza spoluzakladateľ najväčšej československej MMA organizácie.

Nie je tajomstvom, že Karlos Vémola preferoval vyvrcholenie trilógie s krajanom Patrikom Kinclom (27-10). „Inspektor“ sa však rozhodol, že radšej na OKTAGON 51 v Prahe vyzve pri titulovej obhajobe Slováka Vlasta „El Chapa“ Čepa (12-2). „Bolo by naivné si myslieť, že to nevieme a nehovoríme o tom. Ak Karlos niečo vie, tak je to bez pochýb promovať sám seba a svoje zápasy. Niekedy to robí tak, že naštve promotéra, niekedy naopak. To je skrátka Karlos,“ komentuje Ondřej Novotný udalosti posledných dní.

„Karlos je divoká rieka, o to väčšia zábava to je. V máji mal päťkolový zápas s Kinclom, potom ťažkú prípravu na fight s Langerom. Ešte predtým veľké zranenie. Je to šialené, ale tento chalan sa nezastaví. Keď áno, je to pre neho skôr zlé. Je neuveriteľné, akú má energiu,“ zakončil jeden z najvplyvnejších ľudí športového odvetvia v Českej republike a na Slovensku.

Zdroj: Sport.cz, MaxMMA.sk, autor JV