Ondřej Novotný neskrýva odpor a znechutenie: Sú určité hranice, ktoré nechceme tolerovať!

Zdroj: OKTAGON MMA

Zmiešané bojové umenia sú v tunajších končinách stále na vzostupe. Vo výraznej miere sa o to počas posledných rokov pričinil československý gigant OKTAGON MMA. Na trh v ostatnom období prichádzajú ďalšie organizácie, avšak niektoré z nich s poriadne kontroverzným podtónom. Do tejto kategórie spadá taktiež Red Face.

Zástupcovia tejto ligy za sebou jeden turnaj majú, pričom už onedlho sa má konať ďalšie podujatie. Red Face sa však vydal cestou silného bizáru, o čom svedčia nielen zloženia, ale aj šialené pravidlá niektorých zápasov. „Sme znechutení tým, že niekto takýto sa v tomto biznise snaží byť, že do neho prináša tieto veci a takto tomu ubližuje,“ už po niekoľkýkrát vyjadril svoj odpor voči spomenutému projektu Ondřej Novotný počas vysielania najnovšej epizódy relácie MMA Letem Světem.

V médiách sa počas predchádzajúcich dní veľa hovorilo o tom, že organizáciu mal nedávno so žiadosťou o duel osloviť Gábor Boráros. Či ide o pravdivú informáciu zatiaľ oznámené nebolo. Spolumajiteľ OKTAGON MMA ale nehodlá kooperovať s vôbec nikým, kto bude reprezentovať farby Red Face: „Dosť veľa sme to preberali a jednoducho sú určité hranice, ktoré nechceme žiadnym spôsobom tolerovať.“

„Pre nás je táto hranica jasne daná. Oktagon nebude spolupracovať s nikým, kto sa podieľa na chode organizácie Red Face. Od rozhodcov, ktorí tam budú pískať zápasy, cez cutmanov až po bojovníkov. Skrátka s nikým, kto sa dá dokopy s touto partiou,“ rázne vysvetlil jeden zo zakladateľov rýchlo rastúcej ligy, ktorá už disponuje svetovými parametrami vo všetkých smeroch: „Vzbudilo to oprávnené zhnusenie všetkých ľudí okolo a týka sa to aj sponzorov. Nechceme mať rovnakých partnerov ako táto skupina,“ zakončil Ondřej Novotný.  

Zdroj: MMA Letem Světem, autor