OKTAGON sa tomu bráni, no RFA neváha: Promotér Marhanský prezradil veľké expanzné plány!

RFA

Organizácia RFA pri svojom začiatku plánovala, že sa stane jednotkou na domácom trhu. Tento cieľ zatiaľ nedokázala naplniť, no napriek tomu naďalej rastie. Okrem Česko-Slovenska usporiadala dva turnaje už aj v Maďarsku a teraz sa chystá zavítať do krajiny, ktorej sa OKTAGON dlhodobo stráni.

Spolumajitelia Pavol Neruda a Ondřej Novotný už niekoľkokrát uviedli, že pre nich momentálne nemá zmysel expandovať na poľský trh. Majú tam totiž niekoľko domácich organizácii, ktoré sa tešia veľkej obľube u fanúšikov a jednoducho by to bolo obrovské riziko. Inak to však vníma promotér Boris Marhanský. Ten totiž nedávno oznámil, že práve do štátu nad našimi severnými hranicami RFA čoskoro zavíta.

„Je to pre nás opäť nová krajina a veľmi sa na ňu tešíme. K Poľsku má človek vždy rešpekt. Je to krajina, kde majú bojové športy veľkú tradíciu, tiež je tam najväčšia MMA organizácia v Európe. My máme s KSW veľmi dobré vzťahy. Samozrejme, dohodli sme to tak, aby sme sa termínovo nekryli,“ objasnil Marhanský odvážny krok v rozhovore pre portál Kaocko.cz.

RFA si svoju poľskú premiéru odbije počas mája v meste Sosnovec. Konkrétne mená bojovníkov, ktoré na galavečere uvidíme, zatiaľ ešte nie sú známe, ale podľa všetkého sa je na čo tešiť. „Bude to skvelý turnaj. Podpísali sme viacero zápasníkov. Niektorí z nich sa predstavia už na podujatí KSW v Liberci. S vedením sme dohodnutí, že nám ich následne požičajú,“ prezradil šéf česko-slovenskej organizácie a navyše vyhlásil, že v roku 2025 by rád vstúpil aj na srbský trh zmiešaných bojových umení.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: Polish Fighters Info, Kaocko.cz, Autor: Kamil Schreiber