OKTAGON predčil konkurenčné organizácie! Takto sa zrodil návrat hviezdneho Muradova

Zdroj: OKTAGON MMA

Počas prestávok medzi jednotlivými zápasmi na podujatí OKTAGON 58 boli diváci svedkami viacerých prekvapení. Jednoznačne najviac ich však zaujalo oznámenie podpisu obľúbeného Makhmuda Muradova (26-8). Vzhľadom na to, že skúsený bojovník mal po nečakanom konci v UFC na stole viacero atraktívnych ponúk, mnohí fanúšikovia zostali poriadne zaskočení. Čo teda rozhodlo?

Pre „Macha“ nie je žlto-čierna vlajka žiadnou neznámou. V česko-slovenskej organizácii totiž v priebehu roka 2019 absolvoval dva víťazné zápasy. Samozrejme, pokojne ich mohlo byť aj viac, no následne prišla šanca, ktorá sa neodmieta. Zástupca Monster Gymu si prestupom do najdrahšej klietky sveta splnil kariérny sen.

Po necelých piatich rokoch a siedmich súbojov však prišiel šok. Vedenie UFC prekvapujúco ukončilo spoluprácu s uzbeckým zápasníkom usadeným v Českej republike. Medzi ostatnými organizáciami sa tak okamžite spustila bitka o Muradovov podpis. Nuž, ten napokon získal OKTAGON.

„V deň, keď ho prepustili, sme si zavolali. Vedel som to skôr než on, lebo bol v lietadle. Napísal som mu, že asi sa spolu chceme porozprávať. Vždy sme mali skvelé vzťahy. Potom za mnou prišiel, povedali sme si, kde sme, kam môžeme ísť, čo môžeme ponúknuť a čo by chcel. V podstate sme sa dohodli na prvý pokus,“ prezradil detaily vyjednávania spolumajiteľ Ondřej Novotný na tlačovej konferencii po víkendovom podujatí a ďalej dodal: „Veľmi si to vážim. Možno nedokážeme súperiť s tými najväčšími finančnými ponukami, ale vo všetkom ostatnom si myslím, že sme na rovnakej, ak nie lepšej úrovni.“ 

Túžil po domove!

Každý promotér chcel získať 34-ročného bojovníka, no víťaz mohol byť iba jeden. Hoci si „Mach“ mal z čoho vyberať, vedel jasne, aké sú jeho priority. „Dostal som ponuky od ONE FC, PFL i KSW, ale zahraničie išlo hneď nabok. V hre teda ostali KSW a OKTAGON. Lepšie podmienky boli od ONE FC a PFL. Písal mi manažér, či za tie peniaze nezmením názor. Povedal som však, že idem do OKTAGONu,“ odtajnil Muradov celý myšlienkový proces v rozhovore pre kanál Willy Cao.

Staronová posila strednej divízie je tak so svojím rozhodnutím maximálne spokojná. Je doma, a práve tu si chce naplno užiť posledné roky bohatej kariéry. Návratu do klietky sa už nevie dočkať. „Momentálne mám chuť zápasiť a mám tu možnosť. Chýbalo mi to. Riešili sme to asi mesiac. S Ondrom sme sa stretli, mal som rokovanie aj s KSW. Ponúkli mi lepšie peniaze, no kvôli tomu tu nie som,“ vyhlásil na záver.

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: Willy Cao, Autor: Kamil Schreiber