OKTAGON medzi svetovou špičkou! Ako sa česko-slovenskej organizácii darilo na MMA Oscaroch?

OKTAGON MMA

Obrovská pocta! Tvrdá práca vedenia OKTAGON MMA neostala bez povšimnutia ani za hranicami. Ich progres zarezonoval aj v prestížnom časopise MMA Only, ktorý už 15 rokov udeľuje ocenenia The World MMA Awards. Česko-slovenská organizácia bola nominovaná vôbec prvýkrát, a to hneď v štyroch rôznych kategóriách. Ako to nakoniec dopadlo?

Veľkolepý galavečer, na ktorom sa udeľovali tzv. MMA Oscary, sa uskutočnil v noci zo štvrtka na piatok v americkom Las Vegas. Osobne sa ho zúčastnili aj spolumajitelia OKTAGONu Pavol Neruda a Ondřej Novotný. Tí si tak naživo prišli pozrieť, ako sa bude dariť ich štyrom želiezkam v ohni.

Najväčšia európska organizácia mala zastúpenie v štyroch disciplínach – návrat roka, submisia roka, organizácia roka a promotér roka (pozn. red. vyberá sa za obdobie od 1. júla 2022 do 30. júna 2023). O cenu za najlepší comeback bojoval Angličan John Hathaway (18-3), ktorý sa po ôsmich rokoch zdravotných problémov upísal práve OKTAGONu. Žiaľ, vo veľkej konkurencii neuspel. Z víťazstva sa tešil legendárny Jon Jones (27-1).

V kategórii submisia roka bol jedným z favoritom na triumf Louis Glismann (11-3), ktorý sa na podujatí OKTAGON 43 proti Melvinovi van Suijdamovi (12-7) blysol nevídanou obrátenou omoplatou. Ani na neho sa ale šťastie neusmialo. Cenu si prevzala mexická bojovníčka UFC Alexa Grasso (16-3-1).

V disciplínach organizácia a promotér roka sa žiadne prekvapenie nekonalo. Doteraz si totiž tieto Oscary odnieslo vždy UFC a jeho šéf Dana White. Výnimkou nebol ani tento ročník. Už len nominácie na tieto ocenenia však možno považovať za obrovský úspech. OKTAGON sa definitívne zaradil medzi najväčších svetových velikánov zmiešaných bojových umení.

Zdroj: MaxMMA.sk, World MMA Awards, Autor: Kamil Schreiber