OKTAGON 52: Skvelý výkon Matěja Peňáza! Ako prvý ukončil bývalého šampióna Cage Warriors

OKTAGON MMA

Jedným z česko-slovenských zástupcov na turnaji OKTAGON 52 bol Matěj Peňáz (9-1), ktorý sa postavil proti domácemu borcovi Matthewovi Bonnerovi (16-10-1). Stret dvoch bojovníkov s diametrálne odlišným štýlom sľuboval poriadnu MMA šou. Zatiaľ čo „Money“ obľubuje postoj, „The Beast“ si to rád užíva na zemi. Čo nám teda predviedli?

Pre reprezentanta gymu Reinders MMA išlo o druhý súboj po takmer jednoročnom zranení. V tom prvom si začiatkom decembra už po necelých 30 sekundách poradil s Ole Magnorom (8-8), no tentokrát na neho čakal súper z inej výkonnostnej kategórie – bývalý šampión írskej organizácie Cage Warriors. Od začiatku tak bolo jasné, že pre 27-ročného zápasníka to nebude žiadna prechádzka ružovou záhradou.

V prvom kole sa Bonner snažil zúžitkovať svoju najsilnejšiu stránku a niekoľkokrát sa pokúšal o takedown. Peňáz však predviedol koncentrovanú defenzívu. Udržal sa v postoji a navyše britského bojovníka dokázal výborne triafať, vďaka čomu mu spôsobil značný „damage“ na tvári.

Druhé dejstvo už bolo jednoznačne v réžii rodáka z Brna. Aj keď rozhodca musel z dôvodu jeho kopu do slabín Bonnera na istý čas prerušiť duel, obraz zápasu sa príliš nezmenil. Peňáz naďalej rozdával nekompromisné údery a jeho súper sa čoraz viac upínal k pasívnej obrane.

Definitívne rozuzlenie napokon prišlo 17 sekúnd pred koncom druhého kola. „Money“ hákom na rebrá tvrdo trafil domáceho obľúbenca a po ďalšom dobiedzaní rozhodca súboj predčasne ukončil. Peňáz sa tak priblížil titulovej šanci v strednej váhe OKTAGONu. Navyše sa stal prvým bojovníkom, ktorý nad Bonnerom zvíťazil spôsobom KO/TKO.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber