OKTAGON 49: Ťažká váha spoznala nového kráľa, prehra najväčšej hviezdy a víťazný návrat z UFC

Takmer vypredaná aréna Lanxess v Kolíne nad Rýnom hostila v sobotu večer podujatie najväčšej európskej organizácie OKTAGON MMA. Jedenásť súbojov zmiešaných bojových umení prinieslo atraktívne športové momenty. Skvelými výkonmi sa prezentovali najmä viacerí domáci bojovníci. Niklas Stolze (13–6) sa víťazne vrátil po návrate z UFC, Konrad Dyrschka (16–2–1) zvrátil nepriaznivý priebeh duelu a aj keď najväčšia nemecká hviezda Christian Eckerlin (15–6–1) v hlavnom predzápase večera prehrala, divákom v hale predviedla, že sa môže merať s tými najlepšími. Aby toho nebolo málo, ťažká váha spoznala nového kráľa.

Turnaj OKTAGON 49 začal stretom medzi dvoma talentami, a to Lukášom Eliášom (2–0) a Finnom Griessmannom (1–1). Zástupca trnavského Spartakus Fight Gymu sa ukázal vo skvelom svetle, keď napriek nepodareným úvodným minútam našiel vykúpenie v podobe tvrdého knokautu. Pre Eliáša išlo o druhý duel medzi profesionálmi, ktorý tak ako v septembri na FABRIQ MMA zvíťazil v prvom kole.

Na vážení OKTAGON 49 prevážil o viac než dve kilogramy a Romanovi Paulusovi (6–4) odovzdal štyridsať percent výplaty. Arijan Topallaj (5–0–1) to nemal pri vstupe do klietky najlepšie rozohrané, no čo pred zápasom pokazil, to v ňom dokonale napravil.

Topallaj predviedol dokonalú búrku a stal sa prvým zápasníkom, ktorý nielen talentovaného Slováka porazil, ale i ukončil pred uplynutím časového limitu. Bojovník z tímu Planet Eater ho nachytal na submisiu Brabo choke.

Neuveriteľne vyčerpávajúci, avšak na konci víťazný. Takto by sa dal označiť debut v československej organizácii pre Matthewa Bonnara (16–9–1). Bývalý kráľ Cage Warriors si v strednej váhe poradil s dovtedy nezdolaným Cihadom Akipom (6–1).

Mal to byť stret postojára so zemiarom, bol to ale „The Beast“, kto dokázal vnútiť Akipovi svoj štýl a donútil ho zápasiť pri pletive a na zemi.

Konrad Dyrschka si v zápase s Thiagom Silvom (24–14–1) siahol doslova na svoje rezervy, keď bol skoro v prvom kole ukončený. Ani druhá päťminútovka nevyzerala pre tridsaťdvaročného bojovníka najlepšie. Rodáka z Lipska zachránilo až výborné tretie kolo, počas ktorého zaradil nie do druhého ale rovno do trieteho výkonnostného stupňa a brazílskemu protivníkovi nedal dýchať. Dyrschka nakoniec zvíťazil na body.

Víťazný návrat z UFC a domáce hviezdy

Očakávaný návrat do OKTAGON MMA zažil Niklas Stolze. Veterán UFC zažil v americkej organizácii zmiešaných bojových umení náročné obdobie, nedarilo sa mu a tak rozhodne potreboval v zápase s Andrejom Kalašnikom ukázať, že má na to merať sa so špičkou OKTAGONu.

Na druhej strane sa Kalašnik (10–5) po vypadnutí z pyramídy Tipsport Gamechanger zaviazal, že chce baviť fanúšikov v klietke ako aj mimo nej. To sa mu stopercentne podarilo, pri nástupe do oktagonu bolo viditeľné, ako na neho nemeckí diváci reagujú.

Samotný duel dostal slovám. Po krátkych výmenach na zemi a pri pletive sa do seba obaja zápasníci pustili. V jednej chvíli mal dokonca Kalašnik navrch, no netrvalo dlho a Stolze ho nachytal kombináciou úderov a súboj v prvom kole ukončil.

Ostro sledovanými boli v Kolíne nad Rýnom zápasy Kerima Engizeka (20–4) a Christiana Eckerlina. Zatiaľ čo prvý menovaný duel s Adamom Horváthom ukončil v prvom kole, Eckerlin nestačil na bývalého vyzývateľ o titul vo velterovej váhe Leandra Silvu (28–11–1).

.V záverečnom dueli večera sa o titul ťažkej váhy stretli dvaja špičkoví svetoví bojovníci Lazar Todev (9–6) a Hatef Moeil (15–4). Už počas piatkovej tlačovej konferencii bolo jasné, že tu nejde iba tak o hocijaký zápas.

Nevraživosť medzi oboma sa v oktagone zmenila na taktickú bitku. V prvom kole sa Todevovi podarilo neuveriteľné, keď ubránil každý pokus súpera o strh a naopak on sám pridal viacero dobrých kopov na nohu.

S pribúdajúcimi minútami sa Lazar začal sústredniť predovšetkým na obranu na takedowny. ktorá bola veľmi úspešná. Moeilovi tak neostávalo nič iné, než zapájať do útoku údery. Tlak a stále väčšie zameranie sa na box viedli z jeho strany k úspechom.

Zdalo sa akoby Todev nebol schopný nič vymyslieť, iba reagovať, no to nemalo byť z pohľadu bodových rozhodcov dostačujúce na to, aby si na konci mohol odniesť titul šampióna.

Po 25 minútach v klietke na body zvíťazil Moeil. OKTAGON MMA tak spoznal v aréne Lanxess nového kráľa najťažšej váhovej kategórie. Tridsaťsedemročný wrestler sa pridal k zápasníkom ako Michal Martínek a Martin Buday.

Zdroj: MaxMMA.sk