Oheň spustošil jeho rodisko, bral životy i príbytky: Hviezda UFC sa pred zápasom neubránila slzám

Zdroj: Instagram/@blessedmma

Všetko sa behom niekoľkých hodín zmenilo na nepoznanie. Začiatkom mesiaca postihla americký štát Havaj jedna z najsmrteľnejších prírodných katastrof v histórii USA. Tamojšiu oblasť Lahaina spustošili obrovské lesné požiare. Obyvatelia prišli o väčšinu majetku a v najhorších prípadoch aj o rodinných príslušníkov.

Úrady už informovali, že oheň zabil prinajmenšom 115 ľudí, pričom viac ako tisíc je stále nezvestných. Veľmi ťažko a so slzami v očiach vníma tragické obdobie Max Holloway (24-7). „Videli ste, ako všetko stroskotalo, ako štát a vláda sklamali ľudí z Lahainy. Havajská komunita sa však vzchopila a následne sa pridal celý svet. Ľudia si pomáhajú, pomáha aj UFC. Je to jednoducho ťažké,“ rozrozprával sa pred svojím víkendovým duelom na turnaji UFC rodák z postihnutých končín.

Úspešný 31-ročný Američan pomáha svojmu rodisku dlhodobo. V roku 2021 získal od elitnej ligy sveta komunitnú cenu Forresta Griffina. Po pandémii COVID-19 spustil charitatívnu činnosť, vďaka ktorej vyzbieral peniaze pre potravinové banky.

Podporu vyjadrí ľuďom prežívajúcim náročné životné chvíle taktiež na podujatí v Singapure. Na ázijskom kontinente ho čaká hlavný zápas večera proti Chan Sung Jungovi (17-7), známemu skôr ako „The Korean Zombie.“ „Oni sú teraz skutočnými hrdinami. Môj nástup spolu s piesňou bude venovaný im. Povedali, aby sme použili červenú farbu na podporu tých, ktorí sú v ohni. Vždy tam idem s Havajom na chrbte, ale teraz sa cítim trochu ťažšie,“ priznáva bývalý šampión perovej divízie, ktorý bude bojovať v netypických farbách.

Max Holloway patrí k najväčším osobnostiam UFC, kde bojuje už od roku 2012, teda takmer od začiatku svojej profesionálnej dráhy. Ako sám vyhlásil, nadchádzajúci o päť rokov starší oponent je jedným z mála popredných tvári, ktorým ešte doposiaľ nečelil. Chan Sung Jung sa do klietky vráti po roku a štyroch mesiacoch. Naposledy ho v súboji o opasok ukončil Alexander Volkanovski (26-2).

Zdroj: UFC, MMA Fighting, autor