Keitovi zisk titulu nestačil! Na tlačovke chrlil oheň a znehodnocoval výkon Paradeisera

Zdroj: OKTAGON MMA

Obaja odchádzali z Ostravy s titulovým opaskom, no jeden aj so štedrým bonusom za výkon večera. Práve to bolo tŕňom v oku druhej strany. Reč je o menách Ronald Paradeiser (18-8) a Losene Keita (12-1). Slovenský zápasník sa premiérovo vo svojej kariére stal šampiónom Okatagonu. Na následnej tlačovej konferencii ale musel čeliť otázkam belgického borca s africkými koreňmi.

Jubilejný päťdesiaty turnaj spomínanej organizácie ponúkol v Ostravar Aréne pri svojom vyvrcholení dva titulové súboje. Prvým z nich bola dlho očakávaná odveta medzi “Ronym“ a skúseným Ivanom Buchingerom (41-9). Ako víťaz z nej vyšiel mladší z oponentov. O pár chvíľ opasok získal aj „Black Panther“, keď v perovej váhe zdolal Nika Samsonidseho (10-3). Nešlo mu však do hlavy, prečo odmenu v hodnote 5 000 eur dostal Paradeiser.

„Úprimne? Myslel som si, že to má byť skutočne bitka noci, za čo sa dostáva bonus Tipsport výkon večera. Toto však bolo zastavenie zápasu doktorom, nie nejaký veľký výkon bojovníka. Gratulujem mu, ale podľa mňa si to nezaslúžil. Viac ako on si to zaslúžil Xavier alebo aj ja. Neviem, prečo to dostal on, to je jediná vec, ktorú by som sa rád dozvedel. Za čo to dostal? Neviem. Asi aj on je z toho prekvapený,“ odkázal Losene na tlačovke neďaleko sediacemu Slovákovi.

Zápasník, ktorý sa v poslednom období pripravuje v poľskom Ankose, pohotovo reagoval: „Porazil som čáva z prvej dvestovky, ty si porazil čáva z prvej štyristovky. Mohli sme bojovať my dvaja, no ty si nechcel a šiel si do 66 kg. Bonus teda vidím viac na mojej strane ako na tvojej.“  Potom sa začal slovný tenis, ktorý sa dá v krátkosti zhrnúť do krátkych útržkov.

Keita: „Videl si, čo som mu urobil? Zabudol si?“

Paradeiser: „Nevidel som to. Tešil som sa hore z môjho úspechu. Počul som len, že si mu zlomil sánku.“

Keita: „Nevyhral som po zastavení zápasu doktorom, knokautoval som ho.“

Paradeiser: „Môžem za to ja?“

Keita: „Povedz mi úprimne, myslíš si, že si si bonus zaslúžil?“

Paradeiser: „Áno, jasné.“

Vzápätí už rodák z Guiney pokračoval súvislejšie: „To je ten problém. Niektorí bojovníci potrebujú viac sebareflexie. Ja som takisto zápasník a viem povedať, kedy som podal dobrý a kedy zlý výkon, bez problémov. Rony mal dobrý zápas a aj finiš. Ja som ale ukončil skvelého protivníka.“  Nový šampión ľahkej váhy ponúkol reakciu slovami: „Bratu, vybral si si ľahšiu cestu. Tento opasok bol tvoj, teraz už nie je.

Výrečný Keita ale ešte mal čo povedať: „Ani zďaleka nebola ľahšia. V mojom druhom zápase v Oktagone som ti zlomil nos a zobral som ti všetko, na čom si pracoval. Mám ťa skutočne rád, ale musíš vedieť, že tvoj výkon bol “bullshit“. Máš všetok talent, ale nemôžeš povedať, že tvoj výkon bol dobrý. To je nemožné.“

K dlhšej pasáži sa odhodlal aj 26-ročný slovenský bojovník: „Neviem až tak dobre po anglicky, nepôjdem s ním teda do slovnej prestrelky. Chcem len povedať, že Keita mal možnosť bojovať so mnou o opasok v sedemdesiatke. Vybral si však 66 kg, čo mi môžu potvrdiť aj promotéri. Podľa mňa si teda vybral ľahšiu cestu so Samsonidsem, ako by šiel proti mne. Viac ako rok neobhajoval sedemdesiatku. Nechcel tam ísť, ja som ho stále vyzýval, stále som bol jednotka a dokazujem to. Makám, porážam najlepších, aby som mohol získať titul. On so mnou nechcel bojovať, takže teraz nemôže rozprávať, či si tu niečo zaslúžim. Porazil som lepšieho borca, ako je Samsonidse, titul si zaslúžim.“

Keitovi to však stále nedalo a dodal: „Samsonidse mi v prvom kolo urobil toľko problémov, ako mi Rony nikdy nespravil. V Európe patrí k najlepším borcom do 66 kg. Teraz mi povedzte jedného kvalitného bojovníka, ktorého Rony porazil, potom už budem ticho. Zdolal Buchingera po zastavení doktorom a získal bonus večera, to som nikdy nevidel.“

Odlišné názory oboch sokov ukončili slová Ondřeja Novotného, ktorý Losenemu pripomenul, že rozhodovanie o bonuse nie je v jeho rukách, čo napokon aj sám uznal, ale naďalej sa odmietal zmieriť s tým, že “Rony“ predviedol výkon večera.

Zdroj: Youtube / @OKTAGONMMA, MaxMMA.sk, autor