Odvrátená stránka profi MMA: Niekdajšia hviezda Bellatoru šokovala úvahami o samovražde

ig/@dillondanis

Vrcholoví športovci to nemajú vždy jednoduché. Sú pod neustálym tlakom podávať špičkové výkony, a to ich môže skôr či neskôr dobehnúť. Svoje o tom vie aj bojovník organizácie Bellator MMA Dillon Danis (2-0). Ten sa nedávno priznal k mentálnym problémom, ktoré ho dlhú dobu sprevádzali a výrazne mu skomplikovali každodenný život.

“El Jefe” by sa mal ešte tento mesiac predstaviť v anglickom Manchestri, kde pri svojej boxerskej premiére vyzve známeho influencera Logana Paula. Pre Danisa to bude vôbec prvé oficiálne vystúpenie od výhry proti Maxovi Humphreymu (3-3) na podujatí Bellator 222 v júni 2019. Rodáka z New Yorku totiž v ďalšom rozkvete pribrzdila séria vážnych zranení kolena. Dovtedy bol ale považovaný za perspektívneho borca s výborným brazílskym Jiu-Jitsu. V roku 2017 sa dokonca zúčastnil majstrovstiev sveta ADCC, jednej z najlepších organizácii v profesionálnom grapplingu.

Bojovník strednej váhy bol síce počas nútenej pauzy pravidelne aktívny na sociálnych sieťach, kde sa všetko zdalo byť v absolútnom poriadku, no v jeho vnútri prebiehal neľútostný boj. Dostal sa náročnej psychickej i emocionálnej situácie a nevidel cestu späť. Tá takmer vyústila do sebapoškodzovania.

O týchto temných časoch sa nedávno rozhovoril v relácii The MMA Hour. „Dostalo sa to bodu, keď som nevedel, či budem ešte žiť,” šokoval 30-ročný Američan a pokračoval, „idete z tréningu, kde ste takí dobrí, a potom len sedíte v sadre a nemôžete sa hýbať. Dvakrát v priebehu jedného roka. Jednoducha sa dostanete na zlé miesto. Začnete piť, vystrájať a následne už len pijete celý deň.”

Zdroj: mmanews.com, autor