Odvety ho nezaujímajú: Makhachev ukázal na možného súpera a načrtol dátum návratu do klietky!

www.cbssports.com

V súčasnosti by sme iba ťažko hľadali lepšieho bojovníka na svete. Islam Makhachev (25–1) si po októbrovej výhre nad Alexandrom Volkanovskim (26–3) pripísal nielen druhú titulovú obhajobu ľahkej váhy, ale najmä si uzurpoval prvé miesto v pomyselnom rebríčku P4P. A zatiaľ čo jeho dobrého priateľa Khabiba Nurmagomedova (29–0) čakal v tejto situácii už iba jeden zápas pred tým než oznámil koniec kariéry, Islam má ešte smelé plány.

UFC 294 malo byť dejiskom ich očakávanej odvety. Charles Oliveira (34–9–1) sa mal po druhýkrát postaviť obávanému šampiónovi. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že práve odveta prinesie odpoveď na otázku, či sú schopnosti Makhacheva naozaj tak výnimočnými. Avšak ako to už občas v zmiešaných bojových umeniach býva, do hry vstúpilo zranenie a tak sa namiesto Oliveiru proti Dagestáncovi postavil Volkanovski.

Výsledok? Pokiaľ vo februári sa Makhachev s Austrálčanom natrápil v päťkolovom dueli, tentokrát ho zvládol poraziť za niečo viac než tri minúty. Čo však bude s kariérou tridsaťdvaročného bojovníka ďalej? Čo by ešte mohol dokázať? V situácii, kedy sa v prípade Makhacheva hovorí predovšetkým opätovnom zorganizovaní odvety s Oliveirom to však môže všetko skončiť inak. Aspoň tak to priznal v najnovšom rozhovore pre ruskú televíziu.

Odvety nechce, ukázal na potenciálneho súpera

Rodák z Makhachkaly by sa v tejto chvíli radšej sústredil na iných súperov než na takých, ktorých už porazil v minulosti – Charles Oliveira a Arman Tsarukyan (21–3). „Ak mám byť úprimný, už som im (vedeniu UFC, pozn. red.) povedal, že ma odvety nezaujímajú. Ak máš byť dobrým šampiónom, tak by si mal stále zdolávať nových súperov. Je tam (Justin, pozn. red.) Gaethje, on by si podľa mňa zaslúžil zápas. Myslím, že by to mohlo byť zaujímavé. Možno v marci,“ uviedol na margo svojho návratu do klietky.

Motivácia šampióna UFC sa však uberá aj za hranice ľahkej váhy, a to do welterovej divízie, kde by si rád splnil ďalší kariérny sen. Zisk druhého pásu. „Ďalší pás. Nevyberám si súperov, ale mať ďalší pás je mojím snom. Ide o niečo, čo ma v tejto chvíli najviac motivuje,“ prezradil hviezdny zápasník.

Zdroj: MaxMMA.sk