Odvážne tvrdenie Pereiru: Procházka bude ľahším súperom ako bol Blachowicz

Zdroj: YouTube.com/MMAWeekly.com

Český UFC zápasník Jiří Procházka (29-3) by mal vo svojom najbližšom zápase po zranení naraziť na Alexa Pereiru (8-2). Brazílčan vo svojom poslednom súboji zdolal na body Jana Blachowicza (29-10). Najnovšie si neodpustil trúfalé vyjadrenie, že velikán z krajiny našich západných susedov bude jednoduchším súperom ako bol Poliak.

Pereirovou výhodou je to, že v minulosti pripravoval na zápas proti českému bojovníkovi Glovera Teixeru (33-9), ktorý je jeho mentorom, ale zároveň aj trénerom. Jiřího štýl má teda vraj naštudovaný viac než dobre.

„Vždy analyzujem určité veci, keď niekomu pomáham – v tomto prípade to bolo Gloverovi. Čiže som ho už naštudoval, no myslím si, že so mnou bude bojovať iným štýlom. Videl som v ich súboji určité veci a poviem vám, bude to tvrdý boj.“

Následne však možno prekvapil mnohých fanúšikov: „Myslím si, že Jan bol pre mňa ťažším súperom a viem, že mnohí so mnou nebudú súhlasiť. Najmä kvôli jeho grapplingu to bolo pre mňa náročnejšie a môj striking nebol tak efektívny.“

Pereira si myslí, že bývalý český šampión UFC a Rizinu príde do klietky s inou stratégiou, ktorá mu bude viac sedieť. „Myslím si, že Jiří začne so mnou bojovať v stand-upe. Nemyslím si, že je to ten typ chlapa, ktorý so mnou začne grapplovať. Každý vraví, že všetci moji súperi sa ma budú snažiť dostať na zem. Je možné, že aj on to spraví, no neverím tomu. Bude to nebezpečný boj, ale verím, že jednoduchší ako s Janom,“ uzavrel Alex v rozhovore s Laerte Vianou. Ich duel zatiaľ nemá ohlásený dátum ani miesto, no najviac sa skloňuje turnaj UFC 296 v Las Vegas, ktorý sa uskutoční 16. decembra.

Zdroj: MMA Junkie, autor