Odpočívaj v pokoji, budeš na nás hrdý: Boxerská rodina sa musí vyrovnať s ďalším úmrtím

Krátko po výhre v odvete s Liamom Smithom (33-4-1) sa boxer Chris Eubank Jr. (33-3) dozvedel tragickú novinu o smrti svojho starého otca. Verejnosť o všetkom informoval syn zosnulého Simona Eubanka. Šesťdesiatjedenročný člen rodiny bol v minulosti takisto profesionálnym boxerom.

Simon si svoju súťažnú derniéru odkrútil v roku 1992. Počas kariéry ale výraznejšie nezažiaril a z 27 vystúpení v ringu si odniesol iba sedem triumfov. Eubankovci sa teda musia vyrovnať s ďalšou stratou. Pred dvomi rokmi prišiel Chris o brata Sebastiana, ten zomrel po infarkte v Dubaji. Úmrtie ale nedáva spávať jeho otcovi, ktorý stále pátra po okolnostiach vedúcim k tejto nešťastnej udalosti. Celé to dokonca posunul až na úroveň súdu v Las Vegas.

Nedávno zosnulý Simon sa do sveta boxu uviedol v roku 1984. Po debute mal našliapnuté na skvelú cestu – zvíťazil v štyroch z úvodných piatich súbojov. Nasledovalo ale päť prehier a šanca na titulový zápas sa mu už nikdy nenaskytla. „Odpočívaj v pokoj, oci. Máme ťa radi a budeme sa snažiť, aby si na nás bol hrdý,“ napísal syn Harlem k sérii fotiek so svojím otcom.

Odchod niekdajšieho bojovníka a člena športovej rodiny zasiahol aj kolegov z odvetvia. „Je mi ľúto tvoje straty, čoskoro sa uvidíme,“ uviedol írsky boxer Michael Conlan (18-2). Podobné slová zazneli aj v podaní jeho krajana Garyho O’Sullivana (31-5) či Britky Shannon Courtenay (8-2), ktorá vyjadrila slová sústrasti: „Je mi ľúto tvoje straty, Harlem, posielam tebe a tvojej rodine veľa lásky.“

Box neobišiel ani život spomínaného Harlema Eubanka, ktorý je profesionálom rovnako ako jeho slávnejši bratranec Chris. Simon mohol byť na svojho 29-ročného syna skutočne pyšný. Ten totiž v 18 súťažných vystúpeniach ani raz nepocítil trpkú chuť prehry. Šesť jeho zápasov sa ukončilo ešte pred limitom. Naposledy stál v ringu 21. júla 2023, keď v siedmom kole knokautoval Ishmaela Ellisa (14-7). Po úmrtí otca je jeho ďalšie meranie síl ešte v nedohľadne.

Zdroj: MaxMMA.sk