Od titulu šampióna k depresiám a drogám. Nezdolaný boxer zvládol najťažší boj a čaká ho veľký návrat

Zdroj: Instagram / @futureofboxing

Bojové či iné odvetvie športu už napísalo nejeden pozoruhodný príbeh s charakterom motivácie, nepoddajnosti i kariérnej renesancie. Podobný je aj ten z produkcie života Jermalla Charla (32-0). Nezdolaný Američan okrem všetkých svojich boxerských súperov zvíťazil aj nad tými mimo ringu. Nezlomnosť ho teraz doviedla k návratu po viac než dvoch rokoch.

Šampión strednej váhy organizácie WBC si svoje doposiaľ posledné vystúpenie odbil 19. júna 2021. Vtedy si na body poradil s mexickým oponentom Juanom Maciasom Montielom (23-6-2). Triumf znamenal štvrtú obhajobu cenného opasku. “Hit Man“ sa hrdo pýšil tým, že vo svojej divízii nemá adekvátneho konkurenta.

Od tohto úspechu sa však v jeho kariére zmenilo mnoho vecí. Všetko najmä príčinou depresií, alkoholu či drog. Z elitného športovca sa začal stávať iba slabý tieň jeho dovtedajšej žiarivej osobnosti. „Mal som pocit, že všetci sú proti mne. Bolo mi jedno, či som práve sedel v taxíku alebo bol kdekoľvek inde. Neviem, prečo som sa tak cítil. Jednoducho som sa otočil k svetu chrbtom,“ prezradil začiatky svojich problémov pre New York Post.

V pochmúrnom a mätúcom štýle žitia ale pokračovať rozhodne nechcel. Nabral odvahu a rozhodol sa, že bude musieť vyhľadať pomoc odborníka. Podľa nasledujúcich slov padol tento ťah na úrodnú pôdu. „Už sa začínam cítiť oveľa lepšie. Mám jasnejšiu myseľ. Nesnažím sa prispôsobovať alkoholu či drogám, už nechcem byť z ničoho nič protivný. Učím sa trpezlivosti. To je jedna z hlavných vecí, ktorú som sa za tie dva roky naučil,“ priznal.

Na podobné životné situácie je najlepším liekom nebyť na to sám. Rovnako to vidí aj samotný Jermall. „Naučil som sa oveľa lepšie starať o svoje telo, fyzicky aj psychicky. Cítim sa silnejšie. Moja myseľ sa pretkala s mojou silou a pripadám si ako v najlepších rokoch. Keď padnete na kolená a pozriete sa hore, je potrebné mať okolo seba ľudí, ktorí vám pomôžu vstať, nech sa deje čokoľvek. To je tá najlepšia podpora, za to som veľmi vďačný,“ vyjadril sa.

Svoje celkové nastavenie bude môcť americký boxer otestovať už 25. novembra v Las Vegas. Práve tam zažije svoj veľký comeback. V ringu bude jeho súperom José Benavidez Jr. (28-2-1). Súboj oboch protivníkov ale nebude bitkou o opasok. Váhový limit desaťkolového duelu si bojovníci dohodli na hranicu 73,9 kg. Po strete s Benavidezom už ale Charla čaká obhajoba pozície šampióna, v ktorej mu bude prekážkou Carlos Adames (23-1).

Zdroj: New York Post, MaxMMA.sk, autor