Obrovský úspech pre slovenskú MMA scénu: Mladý talent konečne triumfoval na veľkom podujatí

Zdroj: Instagram/miroslav_civava_mlyncek

Neveril, že sa toho niekedy dočká. Slovenský nádejný bojovník Miroslav Mlynček konečne triumfoval na majstrovstvách sveta mládeže organizácie IMMAF. Tá je považovaná za suverénne najprestížnejšiu organizáciu, ktorá vytvára amatérske podujatia. Zápasníkovi s prezvývkou „Čivava“ spadol obrovský kameň zo srdca, pretože dosiahnuť na túto métu sa mu podarilo až na ôsmy krát.

Mladý prospekt o fantastickom úspechu informoval na sociálnej sieti, kde neskrýval neuveriteľnú radosť. „Vyhrať majstrovstvá Európy po 11 rokoch trénovania a vyše 300 zápasoch je dosť dlho. Niektorí to majú aj skôr a niektorí by mali už aj svet. Ale oni nemajú 5 prehratých majstrovstiev sveta, raz IMMAF 3. miesto, jednu prehratú Európu JJIF a raz na IBJJF 3. miesto. No a 4 NAGi za sebou a opasok žiadny (no 2, ale vždy gi aj nogi takže 4 šance na opasok),“ zveril sa.

„A tak isto nemajú bračeka, ktorý má tie opasky 2 a vždy skončil lepšie . Naozaj Ti teraz za to ďakujem,“ spomenul svojho brata, ktorý je pre neho inšpiráciou. „Ale to je ich smola. Áno, smola. Keby som bol ovešaný veľkými medailami a opaskami a vyhrával ich od mala, tak som istý, že by som si tú čo som vyhral včera, tak nevážil, ale bral možno ako samozrejmosť,“ odtajnil svoj pohľad na získanie cenného kovu.

„Viem, že aj keby som vyhral 1. miesto už v Sofii pred 3 rokmi, keď som bol ,,iba“ tretí, tak by som to 13 ročný tak neocenil ako teraz. Na to treba vyzrieť, na to treba mať odzápasené a nevydarené. Lebo teraz, keď mi dvihli ruku vo finále, to bola taká emócia, akú som mal už asi rok v hlave a slzy mi tlačilo, už keď som si to predstavoval,“ neskrýval radosť z úspešnej cesty za triumfom.

„Čivava“ sa priznal, že emócie ním doslova lomcovali: „Keď to bolo už reálne, tak som ich konečne nedržal a vytlačil všetky. Podľa mňa nikto na tých ME nereval toľko čo ja. Preto som toľko v highlightoch IMMAF. Ako vravím, chudáci, ja som si to užil úplne najviac ako šlo. Pri čakaní na medailový ceremoniál som dostal asi 4 záchvaty plaču z toho, že wow mám to. A na pódiu, keď hrala slovenská hymna, sa mi fakt splnil sen.“

„Cítim sa ako čávo. Už na letisku v repre súprave, tak počuť našu hymnu z pódia, som chcel vždy a na 8. pokus sa už podarilo. Konečne som splnil svoju prácu reprezentanta, tak ako sa má. Chvíľu to trvalo, ale aj tak som jeden z mála komu sa to podarilo. A ako jediný som za finále dostal výkon turnaja (performance of the day),“ dodala na záver nádej slovenskej bojovej scény.

Mlynček je obrovským prísľubom do budúcna. Jeho výkonmi dokazuje, že už tak v mladom veku oplýva dôležitými skúsenosti, ktoré mu v jeho kariére budú nesmiernym prínosom. O pár rokov ho tak možno uvidíme na svetových galavečeroch, kde bude hrdo reprezentovať našu krajinu.

Zdroj: MaxMMA.sk Autor: Samuel Valent