Obrovské šťastie v nešťastí! Bojovníčka UFC prežila desivý moment: Rovnako ako McGregor!

Síce prehrala, no napriek tomu nemusí vôbec smútiť. Práve naopak. Julija Stoliarenko (11-8-1) sa predstavila vo svojom ôsmom vystúpení na pôde UFC a mala obrovské šťastie v nešťastí. Všetkých fanúšikov vystrašil moment, ktorý by vo väčšine prípadov skončil vážnym zranením. Litovčanke sa však akoby zázrakom nič nestalo.

Rodáčke z Kaunasu sa v najprestížnejšej svetovej MMA organizácii príliš nedarí. Na svojom konte má len dva triumfy a až šesť neúspechov. Ten posledný prišiel na víkendovom podujatí UFC Fight Night: Dolidze vs. Imavov, kedy nestačila na Luanau Carolinu (10-4). Aj keď jej súperka nesplnila váhový limit, Stoliarenko súboj neodmietla. Toto rozhodnutie ju napokon vyšlo veľmi draho.

Skúsená 30-ročná zápasníčka ťahala takmer celé tri kolá za kratší koniec a osem sekúnd pred vypršaním časového limitu definitívne kapitulovala. Mala ale obrovská šťastie, že ku koncu nedošlo už skôr. Niekoľko chvíľ pred tým boli totiž diváci svedkami momentu, z ktorého behá mráz po chrbte.

Pri úhybe sa Stoliarenko nepríjemne podlomila ľavá noha a zdalo sa, že bude po všetkom. Na rovnaký incident doplatil v minulosti aj hviezdny Conor McGregor (22-6). Ten si pri tomto neprirodzenom pohybe v treťom zápase proti Dustinovi Poirierovi (29-8) zlomil lýtkovú aj holennú kosť. Odvtedy už skoro tri roky čakáme na jeho návrat.

Ostrieľanú litovskú bojovníčku, ale, chvalabohu, nič také nečaká. Po desivom okamihu bola okamžite schopná pokračovať a bojovať až do konca. Ako sme už spomínali, nestačilo jej to, no aspoň je jasné, že sa vyhne nesmierne dlhej zdravotnej prestávke.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: autor: @Grabaka_Hitman, Autor: Kamil Schreiber