Obor z NBA si vyšliapol na legendu UFC: Stačil by mi len rok tréningu a porazil by som ho

Zdroj: Instagram/@jonnybones

Skúseného Jona Jonesa (27-1), ktorého 11. novembra čaká v rámci UFC 295 titulový súboj o šampióna ťažkej váhy, provokoval už nejeden súper. Tentoraz si však naňho nevyšliapol športovec z klietky, ale z basketbalovej palubovky. Na zápas s legendou MMA si očividne verí James Johnson z NBA.

Tridsaťšesťročný basketbalista v minulej sezóne obliekal dres Indiany Pacers. Do štartu nového ročníka zámorskej profiligy už neostáva veľa a 203 centimetrov vysoký krídelník je stále bez zamestnávateľa. Práve tento fakt ho možno viedol k myšlienke, že by si rád zmeral sily s ikonickým krajanom.

So svojou mohutnou postavou by bol vo svete bojových športov určite ťažkým oponentom. Predpoklad na reálny štart cesty v MMA tu teda je. Ako sám priznal, tento šport už skúšal na amatérskej úrovni a vraj nenašiel premožiteľa. Potvrdiť či vyvrátiť pravdivosť tohto tvrdenia nie je vôbec jednoduché. Štatistiky totiž jeho meno neevidujú.

Na provokáciu si ale nevybral ideálnu obeť, no sebavedome mu nechýba. „Na Jonesa by som fakt šiel. Stačil by mi len rok tréningu a porazil by som ho, vážne tomu verím. Môj postoj je stále skvelý, doladiť by som musel hlavne prácu na zemi. Všetci vieme, že práve tam je to jeho, ja takú úroveň ešte nedosahujem. Musel by som sa naučiť brániť proti zhodeniu,“ poznamenal skúsený hráč v podcaste NBA Rookie Life s Ryanom Hollinsom.

Slová protagonistu, ktorú svoju profesionálnu éru pod košmi odštartoval za oceánom pred 14 rokmi v drese Chicaga Bulls, zrejme Jonesa len tak nerozhodia. Zápasníkovi ide mysľou nielen blížiaci sa boj so Stipem Miočičom (20-4), ale i úvahy o končení športovej kariéry. Každopádne k nečakanej výzve kolegu z iného odvetvia sa ešte nevyjadril.

Zdroj: NBA Rookie Life, MaxMMA.sk, autor