Novotný otvorene o šanciach Čepa získať cenný titul: Pri Wawrzyniakovi sa obáva tejto veci!

OKTAGON MMA

Štvrtkový večer už tradične patril vysielaniu relácie GnP z dielne MaxMMA a večer pred turnajom OKTAGON 51 sa moderátorom Robovi Kmeťovi a Janovi Malachovi (15-14) podarilo prilákať azda jednu z najväčších osobností česko-slovenského MMA. Hosťom bol totiž spolumajiteľ OKTAGONu Ondřej Novotný, s ktorým rozobrali viacero zaujímavých tém. Nevyhli sa preto ani titulovému súboju Vlasto Čepo (12-2) vs. Piotr Wawrzyniak (11-5).

Zápas o opasok dočasného šampióna strednej váhy bude dnes v pražskej O2 Arene jedným z najväčších ťahákov. Pôvodne sa síce mal „El Chapo“ stretnúť s momentálne najlepším bojovníkom najväčšej európskej organizácie Patrikom Kinclom (27-10), no kvôli jeho nečakanému zraneniu museli promotéri hľadať náhradu na „short notice“. Tú napokon našli v Poľsku a stal sa ňou spomínaný Wawrzyniak.

Šampión Babilonu MMA zažije premiéru v OKTAGONe, pri ktorej sa môže hneď radovať zo zisku titulu. Samozrejme, proti tomuto scenáru bude slovenský bombardér so srbskými koreňmi. Vzhľadom na to, že Wawrzyniak je pre česko-slovenských fanúšikov veľkou neznámou, ťažko predpovedať, ako sa tento papierovo atraktívny duel bude vyvíjať.

Výber poľského bojovníka bol práve v réžii Novotného, ktorý má taktiež nejasné očakávania. „Ja to mám tak 55-60 percent pre Vlasta, čo je veľmi vyrovnané. To je môj úprimný názor,“ prezradil vo vysielaní GnP z dielne MaxMMA a ďalej vysvetlil, prečo zastáva tento postoj: „Stále si myslím, že aj keď sa Piotr pripravoval, predsa len je to zápas na poslednú chvíľu. Nikdy nemal takýto súboj a tá psychika ho môže ‚zožrať‘. Je to veľká príležitosť a určite chce vyhrať. To, že na neho nie je žiadny tlak, to sú len kecy. Po prvýkrát v živote bude na jeho zápase v nepriateľskom prostredí toľko ľudí, takže ho to môže zamraziť rovnako ako množstvo ďalších. Je to však veľmi ťažký súper.“

Odpoveď na tieto pochybnosti získame už o pár hodín. Dve veci sú ale isté. Stret Čepa s Wawrzyniakom bude jednou z najväčších ozdôb galavečera OKTAGON 51 a takisto spoznáme meno nového dočasného šampióna strednej divízie, ktorej doteraz kraľoval hviezdny Patrik Kincl.

Viac noviniek, informácií, videí a zaujímavostí zo sveta zmiešaných bojových umení nájdete na MAXMMA.sk.

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber