Novotný narovinu o konci Vémolu: Ovplyvní OKTAGON jeho odchod? Chceme, aby boli noví hrdinovia!

OKTAGON MMA

Zmiešané bojové umenia už dávno nie sú len o výkonoch v klietke. Pre úspech a lepšie finančné ohodnotenie sú nevyhnutné aj ďalšie faktory, ktoré bojovníka „predajú“. Na česko-slovenskej scéne je jednotkou v tomto smere Karlos Vémola (36-8), no jeho kariéra sa už pomaly chýli ku koncu. OKTAGON tak musí hľadať novú hviezdu. Kto ňou môže byť podľa spolumajiteľa Ondřeja Novotného?

Keď sa spomenie OKTAGON, azda každému fanúšikovi ako prvé napadne meno Karlos Vémola. Legendárny bojovník je veľké marketingové eso. Do haly vždy priláka niekoľko tisíc divákov navyše a o „Terminátorove“ zápasy je nesmierný záujem. Samozrejme, to sa odráža aj na jeho odmenách, ktoré sú v porovnaní s ostatnými zápasníkmi na o niečo vyššej úrovni.

Šancu má každý!

Začiatkom júna ho však proti Attilovi Véghovi (33-9-2) čaká posledný zápas v najväčšej európskej organizácii i v kariére. Pre OKTAGON tak odštartuje nová éra, éra bez Karlosa Vémolu. Podľa Novotného slov by to síce nemala byť žiadna veľká rana, no predsa len sa uvoľní miesto najjagavejšej hviezdy.

„Pracujeme na tom, aby boli noví hrdinovia. Stále je to však o tom, čo hovorím všetkým chlapcom. Keď chceš byť ako Karlos, mať peniaze ako Karlos, musíš vytvárať to, čo Karlos. To je napríklad aj odpoveď na otázku, či si Kincl zaslúži rovnaké peniaze ako Vémola,“ zamyslel sa v relácii GnP z dielne MaxMMA.

Kincl ale nie je jediným príkladom slušného a vzorného správania, ktoré, žiaľ, pre fanúšikov nie je až také atraktívne. „To isté Matěj Peňáz. Akou hviezdou by mohol byť, keby sa trochu vy*ral na pozíciu, do ktorej sa dáva, a chcel by sa stretnúť s ľuďmi,“ prezradil svoje pocity Novotný a ďalej to porovnal so situáciou najlepšieho českého MMA bojovníka: „To, čo robí Jiří Procházka, je fantastické, no vyjde to jednému z tisíc zápasníkov. Tiež však pritlačil viac na ten marketing. Už nie je taký hanblivý ako v minulosti, pre médiá je oveľa viac otvorený .“

Spolumajiteľ a promotér najlepšej česko-slovenskej organizácie na záver tohto segmentu priznal, že šancu stať sa hviezdou má úplne každý, len sa jej treba chytiť. Ako skvelý príklad uviedol Radka Roušala (2-0), ktorý vstúpil do OKTAGONu ako kométa a baví aj na sociálnych sieťach.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk, Autor: Kamil Schreiber