Nová zmluva s UFC je spečatená: Procházka prezradil detaily a načrtol plány do budúcna!

Instagram/jirkaprochazka

Aj keď bolo niečo po pol tretej ráno v Európe, mnohí českí a slovenskí fanúšikovia si nenechali ujsť v nedeľu sledovanie ďalšieho vystúpenia Jiřího Procházku (30-4-1) v najlepšej lige sveta. Na jubilejnom turnaji UFC 300 si ikonický bojovník zmeral sily s piatym mužom rebríčka poloťažkej váhy Aleksandarom Rakićom (14-4). Po divokých výmenách v postoji to nakoniec rodák z Hostěradic zvládol, Rakúšana knokautoval v druhom kole.

Priamo z Las Vegas si v nedeľu večer SEČ Procházka našiel čas na online tlačovú konferenciu s českými médiami. Hlavnou témou bolo, ako inak, zhodnotenie stretu s Rakićom, avšak reč prišla napríklad na detaily ohľadom novej zmluvy s UFC, na odvetný súboj s Alexom Pereirom (10-2) alebo na ďalšie plány v organizácii.

Len čo zverenec Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka zvíťazil, zmienil túžbu zabojovať o titul poloťažkej váhy. Zhodou okolností v aréne T-Mobile na turnaji bojoval i Alex Pereira. Šampiónovi divízie sa pás podarilo obhájiť vo veľkom štýle a okamžite avizoval, že by sa do klietky rád vrátil už štvrtého mája na galavečeri UFC 301. Čo na to Procházka? „Navrhol som manažérovi, aby sa o tom s vedením pobavil, takže tá možnosť tu môže byť,“ povedal na margo skorej odvety s rivalom.

Nová zmluva a možnosť zmeny váhovej kategórie

Pri otázke na to, či by si podobne ako Pereira, chcel vyskúšať súboj vo vyššej váhovej kategórii, prezradil Jiří iný plán. Možnosť zápasiť v budúcnosti v nižšej váhe, teda v tej do 84 kilogramov. „Skôr než do vyššej (divízie, pozn. red.) by som išiel do nižšej – strednej. S tým, ako cítim môj metabolizmus a ako moje telo pracuje, tak viem, že keby som upravil stravu, zhadzovanie by som zvládol. Hoci s ľahkou diétou. Na to však cielim až po zisku titulu v poloťažkej divízii.“

Odmenou za skvelé výkony je pre Procházku v UFC nová zmluva. Ako uviedol držiteľ dvadsiatich šiestich knokautov v profesionálnej kariére MMA, tak okrem toho, že má na najbližšie roky má jasného zamestnávateľa, si finančne prilepší. „S UFC som podpísal (kontrakt, pozn. red.) na štyridsať mesiacov. Rovnako sa mu posunuli (nahor, pozn. red.) peniaze,“ uzavrel.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk