Ngannou má pre neprajníkov stručný odkaz: Kritizujte koľko chcete, aj tak to budete pozerať!

Francis Ngannou (zdroj: IG/francisngannou)

Francis Ngannou (17-3) už tento víkend nastúpi v boxerskom zápase v Saudskej Arábii proti žijúcej legende Tysonovi Furymu (33-0-1). Bývalý šampión ťažkej váhy UFC, ktorý prichádza zo sveta zmiešaných bojových umení, vracia úder komunite boxerov. Tí na meranie síl medzi „Predátorom“ a „Gypsy Kingom“ dlhodobo nešetria slovami kritiky.

Spomínaný duel má podtitulok Battle of the Baddest. Na programe je už v sobotu 28. októbra 2023 v saudskoarabskej metropole Rijád. Tento zápas prinesie obom bojovníkom veľké financie aj pozornosť verejnosti. V konečnom dôsledku však ide o exhibičné meranie síl. Viaceré hlasy boxerského sveta blížiace sa podujatie kritizujú.

Jednu z hlavných hviezd zámorskej organizácie PFL Ngannoua už negatívne slová nebavia. „Čokoľvek urobia a povedia, budú sa na to pozerať. Budú sa pozerať na mňa, tak to je. Nezaujíma ma, čo hovoria, je to moja šou. Podarilo sa mi sem dostať a či sa to niekomu páči alebo nie, bude to musieť akceptovať,“ prehovoril v podcaste MMA Hour „The Predator“, pre ktorého to bude v boxerskom ringu premiéra.

„Kritika boxerov sa mi nedostáva pod kožu. S niečím podobným sa stretávam celý život. Odkedy som bol dieťa a sníval som o tom, že budem bojovník, neustále niekto proti mne stál. Aj ľudia, ktorí ma milovali, nechápali víziu, ktorú som mal. Všetci sa teraz môžu pozrieť na to, ako ďaleko som sa dostal,“ dodal bývalý šampión UFC, ktorý vyhral 17 zo svojich 20 profesionálnych MMA zápasov.

Zdroj: Autor JV, MMA News, MaxMMA.sk