Ngannou odišiel z UFC a vysmial Whitea: Je rozdiel medzi tým čo hovorí Dana a čo chce…

Zdroj: Instagram/Francis Ngannou

Bývalý šampión ťažkej váhy UFC Francis Ngannou, ktorý z organizácie odišiel po nezhodách s vedením do konkurenčnej PFL, nedávno komentoval návrh prezidenta UFC Dana Whitea na súboj boxerského šampióna Tysona Furyho so šampiónom UFC Jonom Jonesom v MMA. Jeho vyjadrenie vedenie najväčšej MMA organizácie sveta rozhodne nepotešilo.

„Je rozdiel medzi tým, čo hovorí Dana a čo chce Tyson Fury. Nechystá sa a nechce bojovať v klietke. Mal v tom jasno, bude bojovať len v ringu, bodka. Záujem o súboj s Jonesom má, ale len v ringu,“ komentoval medializované správy Ngannou vo video-rozhovore pre YT kanál The Schmo. V odpovedi navyše Kamerúnčan načrtol, že pravdepodobnejšou alternatívou pre Furyho je aktuálne práve súboj s ním.

Bývalý šampión ťažkej váhy z UFC odišiel aj kvôli obmedzeniam zo strany UFC v zmysle jeho potencionálnych boxérskych súbojov. PFL mu v tom zdá sa brániť nebude, aj preto prezradil v tomto smere svoje ďalšie plány. „O zápase sme sa bavili aj s Deontayom Wilderom. Reč bola o dvoch zápasoch,“ pokračoval 193 centimetrov vysoký borec, ktorý nevylúčil, že by sa súboj so svetoznámym boxerom mohol odohrať ešte v rámci roku 2023.

Ďalším dôvodom prečo sa Francis rozhodol ísť touto cestou je aj platové ohodnotenie, ktoré viacnásobne v UFC kritizoval. V jeho poslednom súboji s Cirylom Ganeom o titul šampióna ťažkej váhy mal zarobiť 600-tisíc dolárov. Sám pritom neraz naznačil, že jeho hodnota je omnoho vyššia. Do klietky sa Ngannou po zranení kolena plánuje vrátiť v roku 2024. „Bude to na začiatku roka“, prezradil bývalý šampión, ktorý bude novou akvizíciou neoficiálne uznávanej svetovej trojky (PFL) medzi organizáciami.

Zdroj: