Nepríjemná zmena na poslednú chvíľu: Ryšavý má nového súpera! Proti komu sa postaví?

OKTAGON MMA

Na koncoročnom podujatí OKTAGON 51 sa môžeme tešiť aj na obľúbeného Karola Ryšavého (12-6), ktorý sa ale musí vysporiadať s nečakanou komplikáciou. Na poslednú chvíľu sa mu totiž zmenil súper. Jeho pôvodný vyzývateľ Aboubakar Tounkara (10-5) nie je schopný nastúpiť, a tak muselo vedenie najlepšej česko-slovenskej organizácie hľadať adekvátnu náhradu. Koho sa im podarilo nájsť?

„Bombyho“ čaká v pražskej 02 Arene premiéra v perovej váhe. Doteraz bol súčasťou ľahkej divízie, kde naposledy podľahol Poliakovi Mateuszovi Legierskemu (9-1). V novej kategórii má tie najvyššie ambície, no najskôr si musí poradiť s prvou náročnou prekážkou. Nebude ňou však spomínaný Tounkara.

Tesne pred ostrosledovaným turnajom sa rodákovi z Trnavy nečakne zmenil súper. Namiesto francúzskeho bojovníka sa postaví proti Henriquemu Madureirovi (6-4), pre ktorého to bude debut v OKTAGONe. Skúsený Brazílčan má aktuálne dvojzápasovú šnúru prehier, keď v septembri ťahal za kratší koniec v organizácii PFL a v novembri padol na podujatí FCR 18.

V Prahe si tak určite bude plánuje napraviť chuť a vrátiť sa na víťaznú vlnu. Samozrejme, tieto ciele mu bude chcieť prekaziť Karol Ryšavý, ktorý je hladný po úspechu. Trúfa si na hocikoho a jeho nastavenie by nemala rozhodiť ani prekvapivá zmena súpera na poslednú chvíľu.

Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: OKTAGON MMA, Autor: Kamil Schreiber