Nemecko, Veľká Británia a čo ďalej? Niekoľko krajín nás doslova ťahá, prezrádza Ondřej Novotný

Zdroj: OKTAGON MMA

V Česku a na Slovensku sa stali gigantom, ich meno už výrazne zarezonovalo po celom svete a postupne expandujú do ďalších krajín. OKTAGON MMA sa v ostatných mesiacoch udomácnil v Nemecku a čoskoro zažije premiéru na Britských ostrovoch. Rozrastanie organizácie však v tomto bode ani zďaleka nekončí.

Končiny, kde by už čoskoro mohla liga vystupujúca pod žlto-čiernou vlajkou rozložiť svoje stany, sa rôznia. Medzi najviac skloňované alternatívy patrí Srbsko. Túto možnosť by s otvorenou náručou prijal Bojan Veličkovič (24-12-2). „Ľudia tam sledujú OKTAGON v televízii, nielen online. Je naozaj úžasné, že sa o to zaujíma čoraz viac ľudí. Rozhodne si prajem turnaj doma! Myslím si, že je veľká šanca, aby k tomu prišlo. Veľmi rád by som bojoval pred domácim publikom,“ povedal pred niekoľkými týždňami v rozhovore pre MAX MMA.

V plánoch organizácie expanzia na nové pôdy rozhodne figuruje. „My sa postupne chceme rozrastať, ale nemôžeme to uponáhľať. Musíme byť rozumní. Niektoré krajiny na nás tlačia, inde vidíme potenciál sami. A Srbsko ho určite má,“ potvrdil pre iDnes.cz spolumajiteľ OKTAGONu Ondřej Novotný.

„Niekoľko krajín za nami chodí už dlho a doslova nás ťahajú. Dávajú nám menšie i väčšie ponuky a z každej pramenia rôzne výhody,“ pokračuje. Prechod na ďalší trh však nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. Aby šlo všetko podľa predstáv, je potrebné myslieť na niekoľko podstatných faktorov: „Ale to by sme potrebovali injekciu niekoľko desiatok miliónov. Nie preto, že by sme nedokázali dodať turnaje, ale najmä kvôli ľuďom. Potrebuješ mať s tou krajinou skúsenosť, mať v nej svojich ľudí.“

Ktoré európske krajiny konkrétne túžia po u nás nesmierne populárnom „cirkuse“?  „Asi o nich nechcem hovoriť, trh je veľmi súťaživý. Sami sme videli, keď Poliaci z KSW hovorili, že do Česka prídu raz. Teraz chystajú druhý turnaj, podpisujú viac českých bojovníkov a majú chuť na veci, čo skôr nemali,“ snaží sa nájsť vhodný príklad Ondřej Novotný, jeden zo zakladateľov OKTAGON MMA.

Zdroj: MaxMMA.sk, iDnes.cz, autor