Nekonečný zoznam zranení! Bojový talent zrazil autobus: Na drahú liečbu prispievajú aj zástupcovia OKTAGON MMA

Liam McCracken (zdroj: IG/liammccraken01)

Talentovaný bojovník Liam McCracken (5-1) sa tak skoro do zápasového kolotoča nevráti. Angličan, ktorý má 22 rokov, mal nastúpiť na turnaji Anthony Pettis FC 8. To sa však v dohľadnej dobe nestane. Pred pár dňami ho totiž zrazil autobus a utrpel viaceré závažné zranenia.

Liama McCrackena mal čakať zápas v organizácii niekdajšej hviezdy UFC Anthonyho Pettisa (25-14). Jeho protivníkom mal byť Brazílčan Tony Silva (6-3), pričom anglický bojovník mal v úmysle pripísať si tretí triumf za sebou. Jeho návrat do klietky sa minimálne na istý čas odkladá. Nadaného anglického MMA zápasníka totiž zrazil autobus.

Muž, ktorý má na konte tituly organizácií UKFC či Cage Warriors Academy North West, utrpel niekoľkonásobné zlomeniny rebier, chrbta, panvy a nôh. Musel podstúpiť komplikovanú operáciu, pri ktorej sa lekári zamerali na rany na končatinách a tvári. „Zoznam zranení sa zdá byť nekonečný. Ďakujem každému, kto sa zaujíma o to, ako sa mám a kto ma podporuje. Znamená to pre mňa veľa,“ ozval sa prostredníctvom profilu na sociálnej sieti Instagram.

Novinár Lewis Simpson informoval, že McCrackenovi dokonca blízki založili zbierku, v ktorej ho môže finančne podporiť široká verejnosť. Zákroky, ktoré podstúpil a rekonvalescencia, ktorá pred ním je, nie sú lacnými záležitosťami. V tejto chvíli ľudia pre 22-ročného perspektívneho športovca vyzbierali viac než 30-tisíc libier, zapojili sa aj zástupcovia OKTAGON MMA Luke Barnatt (15-10) či Bryan Lacey.

Rodák z Britských ostrovov vo svojej kariére doposiaľ nastúpil na šesť zápasov, z ktorých vyhral päť. Zatiaľ jedinú prehru utrpel v úvode tohto kalendárneho roka, keď debutoval v americkej organizácii Bellator. Na podujatí s poradovým číslom 291 nestačil na súpera menom Asael Adjoudj (6-1).

Zdroj: MaxMMA.sk